Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Sieťové interkomy: integrovaná súčasť sledovacích riešení

| Axis Blog |

Publikované 23. augusta 2021
Axis
Nepodceňujte šedú eminenciu kamerových systémov: Ako vybrať platformu pre videomonitorovanie?
12. júla 2021
Axis
Používanie sledovacej technológie na zvýšenie prevádzkovej efektívnosti na letiskách
15. augusta 2022
Axis
Audio riešenia pre inteligentnejšie a bezpečnejšie mesto
13. februára 2020
Axis
QR kódy pre inteligentnú a cenovo efektívnu kontrolu prístupu
24. októbra 2022
Axis
Čo je to inteligentné mesto?
16. augusta 2019
Dahua
Ako si vybrať správne prenosové zariadenie
18. októbra 2021

Sieťové interkomy: integrovaná súčasť sledovacích riešení

S prechodom z analógových interkomov na sieťové (IP) interkomy, výhody výrazne vzrástli vďaka možnosti ich integrácie do celkových riešení pre sledovanie videa a riadenie prístupu. Zvýšená bezpečnosť a samotné zabezpečenie, vylepšené funkcie a analytika vo verejnom aj súkromnom prostredí, robia zo sieťových interkomov prirodzené a jednoduché rozšírenie video dohľadu. Ale keďže interkomy sú najpoužívanejšími a najbezpečnejšími zariadeniami pre bezpečnosť a ochranu verejnosti, je nevyhnutné, aby boli navrhnuté tak, aby kombinovali použiteľnosť s robustnosťou a chránili ich pred všetkým, čo by im príroda a ľudia mohli spôsobiť.

Vnímanie interkomu založeného na analógovej technológii môže byť byť obmedzené, v mnohých prípadoch o niečo viac ako „vylepšený zvonček“. V prípade sieťových interkomov sa táto schopnosť transformuje. Moderné interkomové zariadenie, založené na otvorených štandardoch, ako napríklad sieťový video interkom Axis I8016-LVE, sa môže stať integrovanou súčasťou riešení pre sledovanie videa, riadenia prístupu aj verejnej bezpečnosti a platformou pre takmer neobmedzený počet aplikácií a analytiky.

S takouto flexibilitou si interkomové zariadenia nachádzajú cestu do stále rastúceho počtu miest. Zatiaľ čo mohli byť obmedzené na vstupné dvere alebo komerčné a obytné nehnuteľnosti, interkomy sa čoraz častejšie používajú ako pomocné body a núdzové telefóny vo verejných priestoroch. S týmto nárastom používania a životného prostredia prichádza aj potreba väčšej odolnosti.

Navrhnuté na neustále používanie a mnoho iného

Interkomy boli vždy veľmi často používaným zariadením. Volacie tlačidlá, navrhnuté pre často používané dvere a prístupové body, sa potenciálne stláčajú stokrát denne. Tiež sa veľmi často nachádzajú na vonkajších stenách a montážnych bodoch, a preto sú vystavené všetkým poveternostným podmienkam. Navyše, keďže sa interkomy stále viac dostávajú do verejného prostredia, nielenže zostáva tradičná potreba robustného dizajnu, ale aj nevyhnutná potreba odolávať útoku a vandalizmu.

Schopnosť zariadenia odolávať akýmkoľvek podmienkam môže mať dva kľúčové prvky: zabezpečenie toho, aby sa do zariadenia nedostala voda a prach, a odolávanie nárazom. Interkomy predstavujú výzvu v oboch týchto oblastiach, pretože zariadenie obsahuje tlačidlo na volanie, kameru, reproduktory a mikrofón, ako aj samotné upevnenie interkomu, či už je zabudované do steny alebo externe. Toto všetko musí dodržať štandardné priemyselné hodnotenia.

Pokiaľ ide o vodu a prach, hodnotenie IP69 zaručuje, že je zariadenie úplne odolné voči prachu aj vode, a to aj pri vysokom tlaku a vysokej teplote. Axis I8016-LVE spolu s montážou na stenu ťažia z ochrany v každom uhle.

Pokiaľ ide o náraz, hodnotenie IK definuje schopnosť zariadenia odolávať priamemu nárazu. Najvyššie hodnotenie je IK10, čo znamená, že zariadenie je chránené proti nárazu 20 joulov (ekvivalent nárazu 5 kg hmotnosti spadnutej zo 40 mm nad nárazový povrch). Axis I8016-LVE opäť ťaží z tohto hodnotenia najvyššej úrovne.

Nasledujúce video demonštruje úroveň odolnosti zabudovanej v interkome Axis I8016-LVE:

Pripojené interkomy na dnes a zajtra

Je nevyhnutné, aby každá organizácia investovala do budúcnosti, a hlavne, aby splnila svoje požiadavky a zároveň podporila vylepšenia do budúcnosti. Sieťové interkomy sú dokonalým príkladom.

Aj keď sa dnešná aplikácia môže zameriavať na replikáciu funkcií predchádzajúceho analógového riešenia, otvára mnohé potenciálne budúce prípady použitia vo video dohľade, kontrole prístupu a analýze. Investície do interkomov sa však rovnako vzťahujú aj na samotný hardvér a zariadenia navrhnuté pre maximálnu odolnosť , pričom budú trvať dostatočné dlho, aby využili všetky výhody sieťovej technológie (IP).

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.