Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex 5 najlepších trendov video dohľadu na rok 2022

| Hanwha Blog |

Publikované 14. marca 2022
Axis
Prečo pri výbere toho správneho partnera záleží na profesionálnej certifikácii
26. januára 2024
Canex
AXIS Najzaujímavejšia integrácia roku 2015
14. apríla 2016
Dahua
Dahua TechMonth (WizMind): 3 monitorovacie funkcie termovízneho zobrazovania, ktoré potrebujete vedieť
10. januára 2022
Hanwha
Hanwha Vision uvádza na trh vysokorýchlostnú kameru poháňanú AI s rozpoznávaním typu vozidla, značky, modelu a farby
7. júla 2023
Canex
4 bezpečnostné problémy o ktorých ste nevedeli a ich riešenie
22. októbra 2018
Axis
Ochrana kritickej infraštruktúry vo svete eskalujúcich kybernetických útokov
18. apríla 2022

5 najlepších trendov video dohľadu na rok 2022

Hľadáte spôsoby v najnovších technologických trendoch, ktoré budú tento rok formovať bezpečnosť a video dohľad? Možno sa pýtate, na aké typy produktov sa budú vaši zákazníci pýtať, keď začnú svoj ďalší projekt.

Hanwha Techwin vám kryje chrbát s každoročnou predpoveďou „5 najlepších trendov video dohľadu“ na rok 2022, ktorá je prispôsobená novému obchodnému prostrediu v odvetviach zabezpečenia a sledovania. Od cloudu a automatizácie po umelú inteligenciu / hĺbkové učenie a celý rad prepojených služieb a procesov. Tu je ukážka technológií, o ktorých budeme hovoriť v roku 2022:

1) AI Edge Computing/Analytika

Riešenia video dohľadu a zabezpečenia čoraz viac zahŕňajú integrovanú analýzu poskytujúcu údaje, ktoré môžu viesť k inteligentnej ochrane a monitorovaniu. Úloha palubnej analýzy sa bude v roku 2022 a neskôr aj naďalej výrazne rozširovať, pretože zákazníci kombinujú hraničnú výpočtovú techniku a umelú inteligenciu (AI), aby dosiahli lepšie monitorovanie a efektivitu vyhľadávania.

Správy z odvetvia predpovedajú, že celková globálna hraničná počítačová infraštruktúra bude mať do roku 2028 hodnotu viac ako 800 miliárd USD. Použitie Edge AI, najmä s analytikou založenou na algoritmoch hlbokého učenia, môže byť kľúčovým prvkom v rade aplikácií „inteligentného dohľadu“. Patrí medzi ne detekcia a klasifikácia objektov a zhromažďovanie atribútov vo forme metadát – to všetko pri znížení latencie a zaťaženia šírky pásma systému a umožnení zhromažďovania údajov v reálnom čase a monitorovania situácie.

Tieto výhody edge computingu možno dosiahnuť len tým, že budete mať základnú kompetenciu v SoC. Kodeky vložené do SoC hrajú kľúčovú úlohu pri zlepšovaní kvality obrazu, zatiaľ čo NPU engine v SoC s algoritmom AI umožňuje analýzu AI (on the edge). A kvôli obmedzenej dostupnosti zdrojov na okraji rastie dôležitosť algoritmov AI SOTA (State-of-the-art). Maximalizácia efektívnosti zdrojov bola vždy hlavnou výzvou pre edge computing, vďaka čomu je optimalizácia algoritmov AI nevyhnutná.

2) Systémy sledovania založené na videní (integrované s technológiou AI)

Sieťové video monitorovacie systémy postupujú od jednoduchých monitorovacích zariadení ku komplexným riešeniam, ktoré možno použiť v každom vertikálnom odvetví a sektore trhu. Hnacou silou je technológia AI integrovaná so systémami na všetkých úrovniach, čo je trend, od ktorého sa očakáva neobmedzený rast.

Priemyselní analytici odhadujú, že celosvetový trh dohľadu a bezpečnosti založený na AI dosiahne v roku 2023 hodnotu 4,46 miliardy (USD), pričom takmer polovica všetkých krajín v súčasnosti používa pokročilé riešenia videnia AI pomocou AI kamier ako snímač. Údaje generované riešeniami AI videnia pomocou AI kamier ako snímača videnia vytvárajú zmysluplnú obchodnú inteligenciu, ktorá pomáha organizáciám lepšie porozumieť svojim zákazníkom a ich operáciám.

3) Obchodný model ako služba

Dohľad ako služba, Cloud ako služba, Kontrola prístupu ako služba – to všetko sú pojmy, ktoré sa častejšie vyskytujú v odvetviach zabezpečenia a dohľadu. Čo však v skutočnosti znamenajú a aké sú výhody obchodného modelu „ako služba“ (AaS)? S vývojom cloudových služieb sa teraz môžu výrobcovia video monitorovania transformovať na poskytovateľov „riešenia ako služby“. Spoločnosti zaoberajúce sa video dohľadom môžu poskytovať riešenia svojim zákazníkom prostredníctvom cloudových platforiem a potom rozšíriť tento model na každú oblasť dohľadu.

Predpovedá sa, že globálny trh s verejnými cloudovými aplikačnými službami bude v roku 2022 predstavovať mnohomiliardové odvetvie. Spoločnosti môžu využiť mnohé výhody zbalením aplikácií, infraštruktúry a obchodných procesov do kombinovanej ponuky „ako služba“. Môžu rýchlo reagovať na rýchlo sa meniace podmienky na trhu, rýchlejšie preniknúť na trh s novými produktmi a službami a maximalizovať výhody pokročilej analýzy na zlepšenie prevádzky prostredníctvom zmysluplných poznatkov – to všetko sa spája a vytvára jedinečnú konkurenčnú výhodu.

4) Zodpovedné a etické využitie sledovacej technológie

Ako sa každá technológia zlepšuje, zlepšujú sa aj schopnosti kyberzločincov. Obavy o bezpečnosť budú naďalej narastať, keďže organizácie prijímajú nové cloudové modely a zároveň sa snažia zachovať dôveru zákazníkov a zamestnancov. Zvyšujúci sa počet vzdialených pracovníkov tiež zvyšuje príťažlivosť cloudu pre riadenie nákladov a zároveň poskytuje zamestnancom flexibilitu pracovať na diaľku, no stále majú bezpečný prístup k údajom, tovaru alebo službám, ktoré potrebujú na vykonávanie svojej práce.

Používanie technológií, ako sú videokamery založené na AI, na zvýšenie komerčnej bezpečnosti a dohľadu, má obrovskú škálu výhod. Zároveň však vyvoláva rovnako veľa obáv z porušovania súkromia a kybernetických útokov. Napríklad využívanie biometrických údajov na kontrolu prístupu je často kritizované za to, že predstavuje vážnu hrozbu pre súkromie. Medzinárodné organizácie, ako napríklad všeobecné nariadenie EÚ o ochrane údajov (GDPR), zákon o národnej obrannej autorizácii (NDAA) a ďalšie podobné orgány, majú špecifické a prísne požiadavky na ochranu údajov a súkromia a výrobcovia súperia o určité typy zmlúv, najmä v vládny sektor alebo súvisiaci s medzinárodným obchodom, budú musieť presadzovať súlad vo všetkých svojich prevádzkach a produktových radoch, ak očakávajú, že získajú nové obchodné príležitosti.

5) Predefinovanie integrácie technológií

Sieť a IoT sú už široko zaužívané, ale budú aj naďalej narúšať trh s bezpečnostnými kamerami, čo umožní nové pokroky v streamovaní HD videa, dokonca aj na mobilných zariadeniach. Tieto technológie rozšíria potenciálne aplikácie pre analýzu zvuku a videa a umelú inteligenciu v čoraz prepojenejšom svete. Na širšej úrovni dochádza k masívnemu nárastu rozsiahlej digitálnej transformácie, pričom túto zmenu riadia kľúčové technológie vrátane IoT a sietí, ako aj cloud computingu, inteligentných údajov a umelej inteligencie.

Očakáva sa, že IoT bude pozitívne ovplyvnený pokročilou sieťou, najmä z hľadiska šírky pásma a latencie. Pridanie pokročilej siete k monitorovacím kamerám podporuje vzdialené video-sledovanie v reálnom čase, rozšírené používanie mobilných aplikácií a staršiu správu siete.

IoT s umelou inteligenciou (AIoT) môže poskytnúť takmer neobmedzené množstvo potenciálnych príležitostí, ako sú otvorené a integrované systémy/platformy až po rozšírenú konektivitu zariadení.

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.