Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Čo má rok 2022 pripravené pre bezpečnostný priemysel

| Dahua Blog |

Publikované 25. apríla 2022
Axis
Umelá inteligencia vo finančných inštitúciách
16. júna 2023
Axis
QR kódy pre inteligentnú a cenovo efektívnu kontrolu prístupu
24. októbra 2022
Aktuality
Prichádza NIS2: Obdoba GDPR pre oblasť kyberbezpečnosti
26. marca 2023
Canex
4 bezpečnostné problémy o ktorých ste nevedeli a ich riešenie
22. októbra 2018
Dahua
Dahau WizMind Metadata: Zachytenie detailov (na ktorých záleží)
11. augusta 2023
Axis
Nepodceňujte šedú eminenciu kamerových systémov: Ako vybrať platformu pre videomonitorovanie?
12. júla 2021

Čo má rok 2022 pripravené pre bezpečnostný priemysel

Posledných pár rokov bolo nepochybne náročných pre každého. Keďže pandémia stále hrozí všade, ľudia sa trochu naučili prispôsobiť novému normálu, s ktorým sa objavila vlna nových technológií. Podľa štúdie IEEE sú umelá inteligencia (AI), strojové učenie, cloud computing a 5G len niektoré z technológií, ktoré sa v roku 2022 dostanú do centra pozornosti.

Ako popredný svetový poskytovateľ inteligentných riešení a služieb internetu vecí zameraných na video, Dahua neustále inovuje a rozvíja svoje ponuky produktov a služieb, pričom venuje veľkú pozornosť najnovším a vznikajúcim technológiám v tomto odvetví. Keď je nový rok za rohom, pozrime sa na niektoré technologické trendy, od ktorých sa očakáva, že budú viesť rok tigra:

1) Zrýchlené prijatie video analýzy a produktov základnej úrovne s podporou AI

Začlenením AI do koncových, okrajových a cloudových scenárov sa čoraz viac zariadení založených na AI bude široko uplatňovať v rôznych oblastiach a odvetviach. Je pravdepodobné, že technológie súvisiace s analytikou AI – ako napríklad forenzné vyhľadávanie založené na AI, business intelligence, detekcia objektov a šírka pásma – budú v roku 2022 a neskôr poháňať veľkú časť inovácií v oblasti video-dohľadu.

Na budúci rok má Dahua’s WizSense, široký rad produktov a riešení AI, ktoré rozpoznávajú človeka a vozidlo s vysokou presnosťou, vydať vylepšenia funkcií AI Scene Self-adaptation (AI SSA), AI Coding a QuickPick. Okrem toho WizMind – kolekcia špičkových riešení umelej inteligencie Dahua, ktoré ponúkajú včasné varovanie a výstrahy v reálnom čase, pokročilé analýzy a dátové štatistiky – je tiež na dobrej ceste aktualizovať svoje portfólio, ktoré zahŕňa širokouhlé kamery, správu parkovísk, termálne zobrazovacie kamery a ďalšie.

Podľa správy o Video Surveillance & Analytics Database Report od spoločnosti Omdia z roku 2021 sa očakáva nárast dopytu po záznamových zariadeniach – najmä zariadeniach základnej úrovne – so zabudovanou analytikou hlbokého učenia. Dahua Cooper-I séria XVR je napríklad prvým inteligentným analógovým rekordérom a úložným zariadením základnej úrovne, ktorý ponúka funkcie AI, ako je SMD (inteligentná detekcia pohybu) Plus a kódovanie AI. Rovnako aj séria Dahua Eureka sa skladá zo základných termálnych kamier poháňaných AI. Je navrhnutá pre koncových používateľov a je ideálnou voľbou pre detekciu narušenia malého a stredného obvodu a včasnú detekciu požiaru v rôznych scenároch (napr. miesta na recykláciu odpadu).

2) Cloudový video dohľad neustále rastie a vyvíja sa

Očakáva sa, že dopyt po cloud computingu medzi organizáciami bude pokračovať aj v roku 2022 v dôsledku práce na diaľku a rastúceho trendu digitálnej transformácie v dôsledku COVID-19. V roku 2022 sa má zrýchliť aj prijatie cloudových riešení video sledovania, ako je VSaaS (Video Surveillance as a Service).

Vďaka svojim početným výhodám, ako je nákladová efektívnosť, vzdialený prístup k údajom, bezpečné ukladanie údajov, vysoká spoľahlivosť atď., zaznamenáva rastúcu popularitu v sektore malých a stredných podnikov, ktoré nemôžu samostatne budovať a udržiavať video monitorovacie systémy.

Jedným z príkladov vynikajúceho systému VSaaS je cloudová platforma COS od Dahua, splývajúca cloudová platforma, ktorá používateľom umožňuje spravovať zariadenia na mieste a využívať celý rad služieb kedykoľvek a kdekoľvek. Inštalátorom tiež poskytuje pohodlné riešenia, ktoré majú na dosah ruky, vrátane 24/7 diaľkovej diagnostiky a opravy problémov, prevádzky alarmu, služby cloudového úložiska atď.

3) Technológia 5G otvára cestu pre prácu na diaľku a videokonferencie

5G je, samozrejme, kľúčovou technológiou, ktorá bude v nasledujúcich rokoch prínosom pre videokonferencie a prácu na diaľku. Rýchle sieťové možnosti video pripojení umožňujúce širokopásmovú technológiu 5G zaisťujú zdieľanie vizuálu v reálnom čase a synchronizáciu zvuku a videa s nulovou latenciou, čo umožňuje efektívnu komunikáciu a spoluprácu na diaľku

Nedávny prieskum IDC naznačuje, že v dohľadnej budúcnosti majú zamestnávatelia na celom svete tendenciu osvojiť si hybridný pracovný model, ktorý kombinuje prácu na diaľku a prácu na mieste. Videokonferenčné riešenia a digitálne nástroje pre prácu na diaľku, ako je inteligentná interaktívna tabuľa Dahua DeepHub, budú tiež v budúcom roku žiadané. Dahua DeepHub je navrhnutý pre efektívnu a kolaboratívnu prácu pre moderné zasadacie miestnosti a kancelárie s účasťou na diaľku. Medzi funkcie patrí užívateľsky prívetivé rozhranie, bezdrôtový 4K displej, jednoduchá inštalácia, možnosť písania na dotykovej obrazovke, vysokovýkonné videokonferencie a ďalšie inteligentné funkcie.

5G nepochybne poskytne sieťam vyššiu rýchlosť a spoľahlivosť. Umožní lepšie využitie technológií, ako je AI, IoT a strojové učenie pre spoluprácu na konferenciách viacerých strán, a umožní rôzne inovatívne aplikácie v odvetví videokonferencií.

4) Konvergencia viacerých systémov prostredníctvom AIoT

Konvergencia viacrozmerných snímacích zariadení a systémov prostredníctvom IoT je ďalšou oblasťou, ktorá v budúcom roku zaznamená rast. AIoT je kombináciou technológií AI a infraštruktúry IoT. Dosahuje efektívnejšie operácie IoT, zlepšuje interakcie medzi človekom a strojom a zlepšuje správu a analýzu údajov. Inými slovami, nielenže môže každý jeden prvok v prostredí internetu vecí prevádzkovať AI samostatne, ale môžu sa aj navzájom prepojiť a spoločne vykonávať úlohy inteligentnejšie.

V posledných rokoch neustále rastúce bezpečnostné požiadavky na scenáre rozsiahlej ochrany perimetra (napr. letisko, stavenisko, vodná plocha atď.) umožnili konvergenciu video technológie poháňanej AI s termovíznym zobrazovaním a bezpečnostným radarom. Dahua Perimeter Protection Security Radar Solution napríklad integruje PTZ kameru a termovíziu s bezpečnostným radarom na dosiahnutie viacrozmerného snímania, čo používateľom umožňuje detekovať a sledovať narušenie, nahrávať alarmy, ukladať dôkazy a ďalšie.

Technológia AIoT bude tiež svedkom rastúcej integrácie riešení, ako je video-dohľad, alarmy, kontrola prístupu, detekcia požiaru pomocou snímačov teploty, vlhkosti, dymu, tepla a kvality vzduchu – aby sme vymenovali len niektoré – v inteligentných budovách a domácnostiach. K dispozícii bude viac riešení prispôsobenia založených na scéne, ktoré integrujú technológiu umelej inteligencie videa s radarom a ďalšími technológiami IoT na vyriešenie špecifických problémov zákazníkov.

5) Kybernetická bezpečnosť

Kybernetická bezpečnosť je medzi používateľmi čoraz väčším problémom a s rastom sietí IoT sa stane čoraz väčším problémom. Najväčšie obavy vyvolávajú mobilné a hybridné pracovné sily (zamestnanci pracujúci z domu alebo na diaľku), zraniteľnosť cloudu a dátových centier a koordinované alebo ransomvérové útoky na ich siete.

Dahua dlhodobo pripisuje veľký význam informačnej bezpečnosti v oblasti smart IoT, pričom bezpečnosť siete a ochranu súkromia považuje za jednu z najvyšších priorít spoločnosti. Dahua poskytuje používateľom technológiu end-to-end šifrovania, ktorá pokrýva bezpečnosť celého životného cyklu údajov. Spoločnosť integruje opatrenia na ochranu bezpečnosti, ako je autentifikácia certifikátom, overenie integrity toku kódu a šifrovanie toku kódu, takže sieťové údaje sú šifrované a chránené v celom procese zhromažďovania, prenosu, ukladania, zdieľania a používania.

Okrem toho bolo zriadené aj centrum kybernetickej bezpečnosti Dahua (DHCC: Dahua Cybersecurity Center), aby zmierňovalo problémy s kybernetickou bezpečnosťou poskytovaním hlásení o slabých miestach zabezpečenia a zdieľaním know-how v oblasti kybernetickej bezpečnosti so zákazníkmi. Má svoj tím PSIRT (Product Security Incident Response Team), ktorý prijíma, spracováva a zverejňuje akékoľvek bezpečnostné chyby súvisiace s produktmi a riešeniami Dahua.

Iné technológie

Monitorovanie pri slabom osvetlení

Nová generácia plnofarebných kamier Dahua má teraz duálne senzory – jeden na zachytávanie svetelných informácií, druhý na zachytávanie farebných informácií – a pokročilé spracovanie obrazového signálu, čo umožňuje vysokú kvalitu obrázkov. Okrem toho kamera Dahua Three-in-One Camera (TiOC) čoskoro vydá aktualizácie svojich produktov HAC, vrátane eliminácie rušenia červeného a modrého svetla, prispôsobenia hlasu a serializácie produktov.

Tepelná termografia

Základná termálna ručná termografická kamera od Dahua HI20 je prenosné, presné a ekonomické tepelné zariadenie vhodné na preventívnu údržbu na miestach náchylných na kolísanie teploty (napríklad domov, pracovisko). Dá sa použiť na kontrolu elektrických porúch, zariadení a strojov, zdravotnú diagnostiku budov a pod.

Solárna energia

Integrované riešenie zabezpečenia mimo siete spoločnosti Dahua integruje video-dohľad (vrátane funkcií AI) s technológiou prenosu siete 4G a technológiou solárnej energie, aby poskytoval efektívny monitorovací systém v oblastiach bez prístupu k sieťovému pripojeniu a elektrickej energii. Súvisiace produkty zahŕňajú integrovaný solárny systém a solárne napájané bezpečnostné kamery (IPC a PTZ).

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.