Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Predstavenie The Dahua WizMind Illegal Parking Detection

| Dahua Blog |

Publikované 1. októbra 2022
Aktuality
Prichádza NIS2: Obdoba GDPR pre oblasť kyberbezpečnosti
26. marca 2023
Canex
Lepšie monitorovanie životného prostredia pomocou IoT
21. marca 2017
Axis
Obmedzte úložisko. Nie kvalitu.
10. novembra 2023
Dahua
Dahua Full-Color Cube: Odomknite farebnú mágiu!
19. mája 2023
Dahua
Pohľad na novú súpravu 2-vodičovej hybridnej vily EACH série Dahua: Rozšíriteľnosť, dostupnosť, pohodlie, HD video
24. marca 2023
Axis
Siete s nulovou dôveryhodnosťou a dôsledky pre video dohľad
21. marca 2022

Predstavenie The Dahua WizMind Illegal Parking Detection

So zvyšujúcou sa kvalitou životných podmienok sa časom relatívne zvyšuje aj počet ľudí, ktorí si môžu dovoliť vozidlá. To spôsobilo neustály nárast vozidiel na cestách, ktorý drasticky vyčerpáva obmedzené parkovacie miesta v meste, čo vedie k tomu, že niektorí svoje autá parkujú bezohľadne.

Nelegálne parkovanie sa stalo veľkou výzvou pre rezorty dopravy a dopravných úradníkov, najmä v tých mestách, ktoré dodnes ručne vydávajú parkovacie lístky z dôvodu nedostatku financií na adekvátny systém parkovacích lístkov. Efektívnosť systému manuálnych parkovacích lístkov je často podpriemerná, nehovoriac o neschopnosti personálu na mieste byť v službe 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Súčasné produkty na trhu tiež nie sú schopné detekovať/sledovať vozidlo v oklúzii, čím bránia týmto tradičným zariadeniam zachytiť ŠPZ vozidla, ktoré porušuje pravidlá. Implementácia inteligentného riešenia, ktoré dokáže tieto problémy zmierniť, je mimoriadne dôležité, aby sme pomohli udržať usporiadané mesto.

Dahua WizMind Illegal Parking Detection je dlho očakávaným dopravným riešením, ktoré dokáže efektívne vyriešiť dopravné problémy, ktoré sa na cestách množia. Tu je postup:

Výstražné zvukové zariadenie

Výstražná siréna je novou funkciou systému Dahua WizMind Illegal Parking Detection a bude dostupná v pripravovanom modeli kamery SDT5X425-4Z4-FAJG-PV-0832. Keď vozidlo zaparkuje na zóne so zákazom parkovania, spustí sa alarm a výstražná siréna zaznie varovný zvukový signál, ktorý odradí alebo upozorní vozidlo na odchod. Tento varovný zvuk si môže používateľ v aplikácii prispôsobiť. Na každej strane kamery sú nainštalované dva vysokovýkonné reproduktory. Nezávislé PTZ im umožňuje horizontálne otáčanie o 360°, čo vysiela zvukové varovanie do rôznych smerov.

Široký rozsah detekcie

Toto riešenie podporuje súčasné zobrazenie panoramatického aj detailného zobrazenia na obrazovke. Oba kanály duálnej PTZ kamery (séria SDT5X) sú vybavené detekciou nelegálneho parkovania s maximálnym dosahom detekcie až 100 m. Pozrite si toto video:

Okrem toho má táto funkcia aj dva primárne režimy:

  • Linkage Mode: Panoramatická kamera spustí detekciu nelegálneho parkovania, zatiaľ čo detailná kamera sa priblíži, aby zachytila vozidlo, keď dôjde k udalosti nelegálneho parkovania.
  • Independent Mode: Panoramatická kamera a detailná kamera spúšťajú detekciu nelegálneho parkovania oddelene. Kamera s podrobnosťami spustí plán prehliadky, ktorý pokryje rôzne scenáre, a priblíži sa, aby zachytil vozidlo, keď dôjde k nelegálnemu parkovaniu v panoramatickom aj detailnom zobrazení.

Nasadenie podľa viacerých scenárov

V závislosti od povahy scenára sú k dispozícii aj viaceré režimy detekcie:

  • Scenario Priority Mode: Kamera spustí detekciu nelegálneho parkovania v aktuálnom scenári a prepne sa na ďalší scenár iba vtedy, ak bol dosiahnutý čas pridelený plánom cesty.
  • Detection Priority Mode: Zatiaľ čo plán cesty ešte nezačal, kamera sa prepne na ďalší scenár iba vtedy, ak boli urobené všetky snímky nelegálne zaparkovaných vozidiel v aktuálnom scenári.
  • Group Snapshot Mode: Pred začiatkom plánu cesty kamera zachytí skupinu snímok všetkých vozidiel v aktuálnom scenári (štandardne dva snímky). Po nasnímaní všetkých snímok vozidiel sa prepne na ďalší scenár. Počas plánu cesty, keď sa dosiahne prednastavený čas pre scenár 1, kamera sa vráti do scenára 1, aby nasnímal ďalšiu sadu fotografií (dva obrázky).

Kompletný reťazec dôkazov

ŠPZ a ďalšie informácie o porušení môžu byť prekryté na zachytených snímkach kamery, ktoré slúžia ako dôkaz v prípade vyšetrovania.

Efektívne zachytávanie zablokovaných vozidiel

Panoramatická kamera dokáže sledovať každé vozidlo a predpovedať jeho pohybovú dráhu, zatiaľ čo detailná kamera sleduje a zachytáva zablokované vozidlo, keď sa na scéne objaví jeho poznávacia značka.

Optimalizovaná konfigurácia a inštalácia

Kamera je navrhnutá tak, aby sa dala jednoducho nainštalovať pomocou zjednodušených krokov konfigurácie, čo umožňuje aj jednej osobe vykonať a dokončiť prácu. To výrazne znižuje náklady na pracovnú silu a výrazne zlepšuje efektivitu.

Záver

Celkovo Dahua WizMind Illegal Parking Detection ponúka inteligentné riešenie na vyriešenie a zmiernenie problémov s nelegálnym parkovaním, ktoré sa zhoršili nárastom vlastníctva vozidiel v meste. Poskytuje celý rad výhod, ktoré môžu pomôcť zlepšiť presadzovanie premávky v rôznych aplikačných scenároch vrátane mestských ciest, autobusových staníc, tunelov, rýchlostných ciest, viaduktov, požiarnych východov a požiarnych pruhov.

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.