Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Prečo sú end-to-end riešenia rozhodujúce pre zaistenie bezpečnosti v školách

| Axis Blog |

Publikované 15. septembra 2023
Canex
Inteligentná perimetrická ochrana pre priemyselné areály
24. apríla 2023
Aktuality
Značka Hanwha Techwin sa mení na Hanwha Vision v spojitosti s rozširovaním ponuky o systémy videnia
12. marca 2023
Axis
Video dohľad a GDPR: Čo sa zmení?
14. februára 2022
Axis
6 technologických trendov ovplyvňujúcich bezpečnostný sektor v roku 2023
7. apríla 2023
Hanwha
Spoločnosť Hanwha Techwin Europe uvádza nový Wisenet Viewer 1.2
14. novembra 2022
Canex
Inteligentné zabezpečenie predajní: Nové technológie a nové možnosti
27. januára 2016

Prečo sú end-to-end riešenia rozhodujúce pre zaistenie bezpečnosti v školách

Hlavným faktorom pri navrhovaní a implementácii školského bezpečnostného systému je zabezpečiť primeranú úroveň bezpečnosti pre zamestnancov, študentov a komunitu. Situačné povedomie je prvoradé a to sa dá dosiahnuť implementáciou správnych bezpečnostných stratégií a integráciou správnych technológií. To znamená, že v prípade núdze je miesto nielen zabezpečené, ale je plne prístupné pre správcov. Integráciou bezpečnostných systémov, ako sú kamery a riadenie prístupu, verejné ozvučenie a ďalšie zariadenia internetu vecí (IoT), aby fungovali ako jedno jednotné riešenie – t. j. komplexný prístup – si správcovia a bezpečnosť škôl zlepšia svoju schopnosť prijímať vhodné opatrenia.

Väčšina škôl má obmedzené bezpečnostné zdroje, takže rôzne zariadenia IoT, ako sú sieťové kamery, kontroly prístupu k sieti, interkomy, sieťové reproduktory, atď. sa používajú ako „násobiteľ sily“ na použitie automatizácie na rozšírenie 24/7 bezpečnostného pokrytia v širokej oblasti. Tieto zariadenia môžu odosielať upozornenia a živé videozáznamy na Vašu centrálnu monitorovaciu stanicu alebo do smartfónu bezpečnostného pracovníka, aby ich mohli sledovať. Výber softvéru na správu videa (VMS), ktorý dokáže prijímať informácie z týchto rôznych zariadení a poskytovať užitočné informácie pred, počas a po udalosti, môže výrazne skrátiť čas odozvy, zabrániť nákladným škodám a zlepšiť procesy po incidente, čo šetrí čas aj peniaze.

Sieťové kamery pozorne sledujú

Výber monitorovacích kamier, ktoré poskytnú ostrý a použiteľný obraz v náročných alebo slabo osvetlených scenároch, môže viesť k zabezpečeniu situačného povedomia počas alebo po incidente. Kamery s funkciami pri slabom osvetlení Vám poskytnú plnofarebné video s vysokým rozlíšením aj pri neprítomnosti svetla.

Kamery môžu využívať aj najnovšiu technológiu AI, ktorá im umožňuje sledovať na scéne incidenty bez potreby zásahu Vášho bezpečnostného tímu a vytvárať udalosti, ako je zvuk alebo osvetlenie, aby zabránili ďalšiemu poškodeniu alebo vniknutiu a zároveň informovali Vašich strážcov alebo miestne úrady. Tieto analýzy AI sú navrhnuté tak, aby umožňovali proaktívne monitorovanie a prístup k praktickým prehľadom na rýchle overenie zistených udalostí alebo nastavenie automatických odpovedí.

Obmedzenie vstupu pomocou riešení kontroly prístupu

Je dôležité zabezpečiť, aby bol v zariadeniach Vašej školy zavedený moderný systém kontroly vstupu (access control). Tým sa obmedzí vstup do budov pre určitých ľudí a dá sa naprogramovať tak, aby pracoval podľa harmonogramov, ktoré zodpovedajú špecifickým potrebám každého miesta. Po integrácii do Vášho systému správy videa a vytvorením komplexného riešenia môžete dosiahnuť lepšiu správu prístupu do Vašich budov z jednotného rozhrania. Pri použití v kombinácii s integrovanou analytikou na interkomoch alebo kamerách inštalovaných v blízkosti vchodov môžu byť školskí úradníci upozornení na flákanie sa alebo inú podozrivú aktivitu.

Tým, že je systém kontroly prístupu súčasťou Vášho väčšieho VMS, môžu byť informácie o udalostiach zdieľané medzi kamerovým systémom, interkomovým systémom a kontrolou prístupu, čo umožňuje ešte väčšiu kontrolu a jednoduchosť používania. Videozáznamy možno označiť na sledovanie na základe udalostí riadenia prístupu. Záznamy návštevníkov možno jednoducho overiť videom spolu so záznamom o vstupe, aby ste zistili akékoľvek anomálie. Môžete overiť, spustiť a monitorovať uzamknutie alebo podržať a zabezpečiť procedúry z jedného softvérového riešenia, čo Vám umožní úplnú kontrolu jednoducho, rýchlo a efektívne. To výrazne zlepšuje prístup za chodu a zároveň uľahčuje a zrýchľuje vyšetrovanie po incidente.

Sieťové audio podporuje deeskaláciu a odstrašovanie

Audio je výkonný a nákladovo efektívny nástroj na zlepšenie bezpečnosti študentov a zvýšenie prevádzkovej efektivity. Implementácia IP reproduktorov na základnej alebo strednej škole, ako aj v areáloch, je posledným krokom k úplnému riešeniu typu end-to-end a je hlavným faktorom v mnohých už spomenutých scenároch. Analytika AI v kamerách poskytuje informácie a prostriedky na spustenie, zatiaľ čo zvuková zložka aktívne poskytuje odstrašenie. Správa od rečníka varujúca votrelca alebo výtržníka, že úrady sú na ceste, je neuveriteľne efektívnym spôsobom, ako znížiť náklady spojené s bezpečnostnými udalosťami a účinne zastaviť zlé správanie v areáli školy.

Správcovia alebo bezpečnostní pracovníci Vašej školy môžu rýchlo a priamo komunikovať so študentmi a zamestnancami, rozptýliť situácie a dať ľuďom vedieť, že pomoc je na ceste v prípade nehôd alebo núdzových situácií. Tieto zvukové komponenty môžu tiež poskytovať aktualizácie a pokyny počas vyššie uvedených scenárov uzamknutia alebo pozastavenia a zabezpečenia.

Okrem zvukových zariadení môže sieťová záblesková siréna upozorniť vizuálnym a zvukovým signálom na prebiehajúci incident, núdzový stav alebo jednoducho zakázať prístup do zakázanej oblasti. V spojení s kamerami, ktoré spúšťajú analýzy, to môže byť indikátor, že je povolený alebo odmietnutý prístup na parkovisko alebo že vozidlo jazdí príliš rýchlo v areáli školy alebo kampusu.

Systémy typu End-to-End poskytujú komplexnú podporu

Keď všetky tieto systémy spolupracujú v jednoduchom a ľahko použiteľnom riešení, správcovia Vašej školy a ďalšie zainteresované strany majú nielen nástroje na zvýšenie bezpečnosti priestorov a komunít, ale aj centralizovanú dostupnosť týchto systémov. Využitím schopnosti automatizácie znásobiť silu prostredníctvom kamier s AI, integrovaným riadením prístupu a zvukovými možnosťami, to všetko v rámci jednej platformy, vytvára bezpečnejšie prostredie a zlepšuje schopnosť rýchlo konať pred, počas a po incidente.

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.