Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Nová vysokorýchlostná PTZ kamera Axis: 31x optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi

| Axis Blog |

Publikované 5. júla 2021
Dahua
Dahua TechMonth (WizMind): Ako inteligentné kamery zvyšujú bezpečnosť v domovoch dôchodcov
29. novembra 2021
Axis
Koľko stojí zabezpečovací systém?
21. júla 2023
Dahua
5 tipov, ako zabezpečiť, aby bezpečnostné kamery fungovali aj v zime
28. marca 2022
Axis
Vplyv GDPR na video dohľad
21. februára 2022
Dahua
Riešenia AI spoločnosti Dahua pre vyššiu bezpečnosť a efektivitu
25. augusta 2023
Dahua
Ktorá panoramatická bezpečnostná kamera kam patrí?
6. septembra 2021

Nová vysokorýchlostná PTZ kamera Axis: 31x optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú otočnú kameru AXIS Q6315-LE. Táto kamera je určená na video monitorovanie za každého počasia (aj v hlbokej tme) a disponuje výkonným IR prísvitom s dlhým dosahom (v závislosti na scéne aj 300 metrov a viac). Vylepšený snímač s procesorom novej generácie zaistí lepší obraz, rozšírené možnosti video analýzy a podstatne efektívnejšiu kompresiu videa.

Axis Q6315-LE je nabitá funkciami: Ponúka vysoké zabezpečenie, lepší obraz, rozšírené možnosti analýzy, funkciu Autotracking úrovne 2 a efektívnejšiu kompresiu videa.

Výkonná kamera AXIS Q6315-LE ponúka presné laserové zaostrenie dokonca aj v tme. Jej schopnosť vysporiadať sa s náročnými svetelnými podmienkami podporuje technológia Lightfinder 2.0, vďaka ktorej je aj záber v šere farebne verný a sýty. Kamera ostro sníma aj pohybujúce sa objekty. Vďaka funkcii Speed Dry poskytuje jasný a ostrý obraz aj za dažďa. Je preto ideálna aj do otvorených priestranstiev s náročnými svetelnými podmienkami, ako sú napríklad parky, alebo všade tam, kde sú potrebné detailné zábery vo forenznej kvalite 24/7.

Kamera stvorená pre spoľahlivý dohľad

Kamera má vo výbave všetko, čo je potrebné na sledovanie a identifikáciu podozrivého správania. Disponuje softvérom Axis Object Analytics, ktorý umožňuje detekovať a klasifikovať objekty v zábere, a prispôsobiť tak dohľad špecifickým potrebám. Súčasťou kamery je funkcia Autotracking 2, vďaka ktorej je možné podozrivé osoby alebo vozidla označiť a aktívne sledovať. Možno ju tiež prepojiť s multikamerovým hniezdom AXIS Q6100-E, a získať tým ľahko kompletný prehľad o dianí v plnom rozsahu 360°. A pretože AXIS Q6100-E používa rovnaký držiak, zdroj energie aj sieťový kábel, táto zostava je cenovo úsporným riešením. V neposlednom rade sa Axis stará aj o zachovanie súkromia – oblasti, kde videomonitorovanie nie je potrebné (ako sú susediace súkromné pozemky), je možné maskovať obraz pixelizáciou.

Zabezpečenie pre prípad kyberútoku

Axis Q6315-LE myslí aj na vlastnú bezpečnosť. Medzi pokročilé bezpečnostné funkcie tu patrí firmware s autorizáciou (signed firmware) a bezpečné spustenie (secure boot), ktoré zaisťujú, že je na kamere nainštalovaný iba autorizovaný firmware, ktorý sa po uvedení do továrenského nastavenia zbaví všetkého malwaru. Modul Trusted Platform Module (TPM) s certifikáciou FIPS 140-2 úrovne 2 ďalej zaisťuje bezpečné úložisko všetkých kryptografických kľúčov a certifikátov, ktoré zostanú zamknuté aj v prípade narušenia zabezpečenia, alebo kybernetického napadnutia.

Medzi kľúčové vlastnosti patrí:

  • 1/2 „senzor s 31× optickým priblížením
  • IR prísvit a funkcie pre snímanie D/N
  • AXIS Object Analytics, Autotracking 2 a dynamický grafický prekryv kvôli jednoduchej orientácii v priestore
  • Laserové ostrenie pre presné zameranie pomocou funkcie priblíženia Quick-zoom
  • TPM, FIPS 140-2 s certifikáciou 2. úrovne
Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.