Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Najflexibilnejšie riešenie body-worn kamery sa stáva ešte flexibilnejším

| Axis Blog |

Publikované 2. augusta 2021
Axis
Koľko stojí zabezpečovací systém?
21. júla 2023
Axis
Video analýzy, ktoré zlepšujú bezpečnosť a ochranu zdravia na pracovisku
17. marca 2023
Dahua
Ako si vybrať správne prenosové zariadenie
18. októbra 2021
Dahua
Predchádzanie lesným požiarom pomocou digitálnej inteligencie
28. apríla 2023
Hanwha
Hanwha Techwin uvádza na trh päť kamier AI série P s rozlíšením 2MP
9. augusta 2021
Dahua
Dahua Full-Color: Jasný a živý farebný obraz aj po priblížení
10. februára 2023

Najflexibilnejšie riešenie body-worn kamery sa stáva ešte flexibilnejším

Je to len niečo málo cez rok, čo spoločnosť Axis vstúpila na trh s body-worn kamerami. Uvedenie na trh znamenalo významný krok: body-worn kamera bola pre spoločnosť novým formátom kamery, ktorý si vyžiadal veľké úsilie v oblasti dizajnu. Jednou z ústredných výziev dizajnérskeho tímu Axis bolo vytvoriť najflexibilnejšie body-worn kamera riešenie na svete. Aj keď sa pri uvedení na trh veľká pozornosť zamerala hlavne na otvorenú architektúru, ktorá umožňuje integráciu s akýmikoľvek existujúcimi systémami správy videa (VMS) alebo systémami správy dôkazov (EMS), koncept flexibility sa realizuje niekoľkými spôsobmi: od rôznych možností montáže až po nový senzor, ktorý otvára mnoho ďalších prípadov použitia.

Úspech Axis body-worn kamery od jej uvedenia na trh bola potvrdením úsilia, ktoré vyvinul tím výskumu a vývoja spoločnosti pri riešení jedinečných výziev v oblasti formátu kamier nosených na tele (práca, ktorá bola nedávno uznaná aj Red Dot design award)

Spätná väzba od zákazníkov na dizajn body-worn kamerového systému, najmä v súvislosti s jeho jednoduchým používaním, bola prevažne pozitívna. Typický príklad pochádza z policajného oddelenia The Campus Police Department of the Putnam City School (PCS) v Oklahome v USA, kde policajti chválili 1-klik aktiváciu kamery nosenej na tele, bezproblémové sťahovanie videa do VMS na oddelení (pri nabíjaní) a rozmanitosť možností montáže kamery.

Technologická flexibilita v srdci riešenia body-worn kamery

Flexibilita bola hlavným cieľom pri navrhovaní kamerového systému Axis body-worn a je tomu tak aj prostredníctvom niekoľkých vylepšení od jeho uvedenia na trh.

Technologická flexibilita je zakotvená v použití otvorených šťandardov, čo znamená, že zákazní ci môžu k svojim existujúcim monitorovacím riešeniam pridať body-worn kamery bez toho, aby museli nahrádzať existujúcu technológiu VMS a EMS. Toto je dôležité pre organizácie verejného sektora, pre ktoré je rozpočet často problémom, ale aj pre odvetvia, ktoré môžu prvýkrát uvažovať o pridaní body-worn kamier do ich širšieho dohľadu.

Ďalším cenným aspektom flexibility, ktorý je súčasťou kamerového systému Axis body-worn, je možnosť priradiť akúkoľvek kamerovú jednotku nosenú na tele akémukoľvek dôstojníkovi, a nie jednu konkrétnu jednotku priradenú jednotlivcovi natrvalo. Toto je obzvlášť užitočné, ak je jednotka poškodená alebo stratená. Strážcovia zákona alebo bezpečnostní pracovníci môžu použiť svoje existujúce poverenia: napr. identifikačný preukaz RFID – na kontrolu akejkoľvek kamerovej body-worn jednotky, ktorá sa automaticky nahrá s ich profilom.

Flexibilita pri montáži kamery nosenej na tele

Každý (a každé telo) je jedinečný. Preto dáva zmysel, že body-worn kamery sa môžu flexibilne prispôsobiť rozdielom nielen vo fyzických vlastnostiach, ale aj v osobných preferenciách. Pre spoločnosť, ktorá predtým navrhovala kamery, ktoré boli namontované na budovách, stĺpoch a vozidlách, predstavuje body-worn kamera jednu z najnáročnejších oblastí dizajnu. Môže sa to zdať ako jednoduchá úloha, ale ako tento článok zdôrazňuje, existuje množstvo úvah. Spätná väzba od zákazníkov opäť poukázala na to, že rôzne možnosti montáže kamier sú vítané.

V zásade platí, že kdekoľvek sú nosené, kamery body-worn je potrebné namontovať tak, aby poskytovali komplexné zorné pole. Kľúčovým faktorom bude výška nositeľa, rovnako ako preferencia pravej/ľavej ruky a obľúbené umiestnenie ďalšieho taktického vybavenia. Možnosti montáže musia byť schopné vyhovieť týmto základným úvahám a oveľa viac.

Strážcovia zákona a bezpečnostný personál sa počas smeny budú venovať mnohým činnostiam: peším obchôdzkam (chôdza a beh), pohybom dovnútra a von z vozidiel, jazde na motocykli a bicykli a dokonca aj nasadnutiu dôstojníkov na koni. V rámci všetkých z nich musia body-worn kamery poskytovať jasný výhľad, pričom nikdy nebudú prekážkou.

Kamera body-worn sa môže používať za každého počasia. To má dôsledky nielen na robustnosť jeho dizajnu, ale dôstojník bude mať vhodné oblečenie: od ťažkých zimných kabátov po ľahké letné košele – od taktického vybavenia po štandardnú uniformu.

Axis poskytuje flexibilitu montáže prostredníctvom rôznych možností, od robustných hrudných postrojov a úchytiek popruhu MOLLE až po úchytky na zapaľovače a magnety.

Viac senzorov prináša ešte väčšiu flexibilitu: pre bezpečnosť a ešte viac

Aj keď je hlavná body-worn kamera Axis W100 vhodná pre väčšinu aplikácií, ďalšia flexibilita spočíva v pridaní ďalších formátov video senzorov. Jednou z dostupných možností je mini-bullet senzor, ktorý sa pripája k systému Axis W100 a je ideálny na montáž na prilby alebo čiapky pre dôstojníkov, ktorí hliadkujú, napr. na bicykloch alebo na koni. S čoskoro spusteným body-worn mini-cube senzorom Axis TW1201 sa transformujú potenciálne aplikácie pre body-worn kamery.

Malý tvar a hmotnosť nového senzora a držiaka (spolá vážia viac približne 50g) znamenajú, že senzor je možné nenápadne umiestniť a dokonca ho integrovať do odznakov alebo iných odevných/služobných uniforiem. Menšia veľkosť senzora neznamená nedostatok energie, pretože má rovnaký výkon ako telesná kamera Axis W100 a poskytuje obrázky vo vysokom rozlíšení Full HD a až 30 snímok za sekundu (FPS).

Produkt: Body-Worn Mini-Cube Axis TW1201

Diskrétna povaha nového senzora znamená, že kamery nosené na tele (body-worn kamery) sa stávajú atraktívnou možnosťou pre prípady použitia, ktoré presahujú tradičné aplikácie presadzovania práva a zabezpečenia. Odvetvia, v ktorých je bezpečnosť a zabezpečenie zamestnancov prvoradé, napr. priemyselné závody, baníctvo a spracovanie ropy a plynu, môžu používať body-worn kamery, aby zaistili dodržiavanie zdravotných a bezpečnostných predpisov. Maloobchod, reštaurácie a pohostinstvo by mohli zvážiť použitie body-worn kamier ako pomôcky pri školení zamestnancov alebo pri vyšetrovaní sťažností zákazníkov. Prípady použitia sú nekonečné.

Príležitosť pre partnerov spoločnosti Axis

Mnoho partnerov spoločnosti Axis, najmä tí, ktorí už spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní a bezpečnostnými firmami, nadšene prijali kamerový systém body-worn ako súčasť svojej ponuky. Ako je uvedené vyššie, kamery nosené na tele majú značnú hodnotu v sektoroch „nad rámec“.

S tým prichádza významná príležitosť pre oveľa väčší počet partnerov spoločnosti Axis. Nakoniec, keď sa vrátime k pôvodnej flexibilite v srdci dizajnu body-worn kamery, filozofia otvorenej platformy robí z nosenia body-worn kamery bezproblémový doplnok k existujúcemu riešeniu sledovania.

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.