Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Nepodceňujte šedú eminenciu kamerových systémov: Ako vybrať platformu pre videomonitorovanie?

| Axis Blog |

Publikované 12. júla 2021
Axis
Ako môže video technológia podporiť vyvíjajúci sa priestor mestskej mobility
10. októbra 2022
Dahua
Dahua TechMonth: Viditeľnosť v tme s plnofarebnou technológiou
13. januára 2023
Axis
Výber správneho VMS: Prečo by AXIS Companion mohla byť Vaša najlepšia voľba
13. septembra 2021
Canex
Umelá inteligencia v doprave: Zlepšenie bezpečnosti a plynulosti dopravy vďaka pokročilým technológiám
25. apríla 2023
Axis
Zvýšenie prevádzkovej efektivity so sieťovými kamerami: Tri úrovne funkčnosti
12. mája 2023
Hanwha
Využívanie AI na správny účel
5. decembra 2022

Nepodceňujte šedú eminenciu kamerových systémov: Ako vybrať platformu pre videomonitorovanie?

Softvér pre správu videa, skrátene VMS (z anglického: video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémov. Pritom práve VMS ako pomyselný „manažér a tlačový hovorca“ bezpečnostných kamier určuje, ako dobre sa vy alebo váš zákazník s kamerami dohovoríte. A tiež aký úžitok kamerový systém prinesie.

Aj vo svete dohľadových softvérov pritom existujú dva základné prístupy k veci – tzv. „Best-in-breed“, teda výber tých najvhodnejších a najlepších produktov na trhu v každom článku reťazca (kamera, servery, VMS), alebo stratégia end-to-end (často nazývaná aj „Best-in-suite“). Tá sľubuje komplexné riešenie od jedného jediného dodávateľa.

Softvér pre správu videa Axis Camera Station je v kombinácii s hardvérom spoločnosti Axis príkladom jedného z najkomplexnejších end-to-end riešení na trhu. Prináša totiž všetky výhody tohto prístupu: jednoduchú inštaláciu, integráciu a správu kamerového systému a 100% kompatibilitu všetkých zariadení. V prípade Axis Camera Station sa navyše u „Best-in-suite“ stratégie nemusíte obávať zníženého spektra funkcionalít – práve naopak. Na čo sa teda sústrediť, keď vyberáte správny VMS pre vašich zákazníkov?

1) Stavte na spoľahlivé koncové zariadenia

Niet pochýb, že kvalita dohľadu sa odvíja od koncových zariadení – to sú oči aj uši bezpečnostného systému. V prípade prístupu end-to-end by mala byť práve kvalita a variabilita koncových zariadení hlavným parametrom výberu dodávateľa. Široké kamerové portfólio Axis Communications dáva istotu, že v každom type inštalácie vyberiete hardvér, ktorý bude zodpovedať vašim požiadavkám, bez nutnosti robiť kompromisy. Päťročná záruka na produkty a stávka na technologického lídra na trhu potom dáva zákazníkovi istotu návratnosti investície do zabezpečenia a znižuje náklady na vlastníctvo. Ak vezmeme do úvahy pokračujúci trend zverovať analytiku koncovým zariadením (tzv. Edge computing), ukazuje sa výber kvalitného dodávateľa kamier dôležitejším ako kedykoľvek predtým.

2) Nepodceňte kyberbezpečnosť

Zásadnou výhodou end-to-end riešenia je maximálne možné zabezpečenie proti kybernetickým útokom. Napríklad VMS Axis Camera Station zaisťuje v kombinácii s kamerami Axis šifrovanú komunikáciu vo všetkých fázach pohybu dát, od samotnej kamery až po koncového klienta, ktorý výstupy sleduje napríklad na vrátnici podniku. Hoci kyberbezpečnosť zvyčajne nepatrí medzi hlavné požiadavky zákazníka (aj keď to sa vzhľadom na rastúci počet napadnutí kamerových systémov a čím ďalej väčšej informovanosti o kybernetických hrozbách mení), mala by byť neodmysliteľnou súčasťou uvažovania o kamerovom systéme. V prípade odcudzenia dát totiž môžu byť straty obrovské.

3) Nezabúdajte na prístup odkiaľkoľvek

Sme zvyknutí vybavovať prostredníctvom svojho mobilu väčšinu komunikácie, online pracovné schôdzky aj osobné bankovníctva. Prečo by mal byť kamerový systém výnimkou? Myslite preto na to, aby zvolený VMS systém podporoval možnosť správy z ľubovoľných zariadení. Súčasťou Axis Camera Station je mobilná aplikácia pre iOS aj Android, ktorá umožní spravovať kamerový systém napr. počas prechádzky. Okrem živého náhľadu kamier je možné prostredníctvom aplikácie ovládať otočné kamery, vizualizovať časovú os zaznamenaných udalostí alebo exportovať video. Samozrejmosťou je pokročilé zabezpečenie, ktoré zaistí bezpečný prenos dát, či už ste vy alebo zákazník pripojení odkiaľkoľvek.

4) Zákazníci ocenia jednoduché ovládanie

Je dôležité, aby bola zvolená platforma pre videomonitorovanie intuitívna a pre zákazníka jednoducho ovládateľná. Prehľadné grafické rozhranie Axis Camera Station zjednodušuje navigáciu, riadenie incidentov a rýchlu reakciu, a to aj pre užívateľov, ktorí s ním nepracujú až tak často. Alarmy sú jasne viditeľné, čo umožňuje obsluhe okamžite reagovať, funkcia inteligentného vyhľadávania umožňuje počas niekoľkých sekúnd prejsť hodiny HD záznamov a vďaka vizualizácii časovej osi je možné rýchlo získať a vyexportovať potrebné dôkazy. Výsledkom je spokojný zákazník a tiež minimálne potreba technickej podpory.

5) Uľahčite si GDPR

GDPR sa kamerových systémov neodmysliteľne dotýka, a je preto výhodou, keď softvér pre správu videa s ochranou osobných údajov vopred počíta. Samozrejmosťou je možnosť exportu a evidencia všetkých pripojených zariadení. Axis Camera Station navyše disponuje praktickými nástrojmi pre redakciu a maskovanie videa. Zakryť identitu osôb alebo registračné značky áut je veľmi jednoduché a exportovaný záznam z kamier vďaka tomu splní všetky zásady pre ochranu osobných údajov. Chrániť súkromie osôb možno tiež v reálnom čase, prostredníctvom voliteľnej aplikácie pre kamery Axis Live Privacy Shield. Tá maskuje osoby v zábere a videoprenos je tak bez akýchkoľvek osobných dát.

6) Overte, či je možné integrovať riadenie vstupov a sieťový zvuk

Funkčné zabezpečenia nie sú len kamery. Jednoduchá kontrola prístupu a možnosť pripojiť sieťové audio priamo v platforme VMS môže významne prispieť k uspokojeniu potrieb zákazníka a tiež výrazne zvýšiť účinnosť zabezpečenia. V Axis Camera Station je možné mať pod kontrolou tri systémy v jednom – kompletné videomonitorovací, IP audio a prístupový systém (vrátane správy prístupových bodov, príslušných interkomov a prístupových údajov osôb vrátane kariet). Toto spojenie 3v1 (audio, video, prístup) šetrí čas, prácu pri nastavovaní a údržbe a v neposlednom rade sa zbavíte problémov s kompatibilitou, ktoré prinášajú integrácia separátnych systémov.

7) Myslite na budúcnosť

Bude možné v budúcnosti do VMS pridávať nové zariadenia a funkcionality? Odpoveď by mala byť vždy áno. Škálovateľnosť a flexibilita znamenajú, že sa dnešné investície do VMS v budúcnosti ďalej zúročia. Axis Camera Station má veľmi prehľadnú licenčnú politiku, licencie na zariadeniach sú prenosné a všetky aktualizácie máte doživotne zadarmo. Budúcnosť vám tak nemusí robiť vrásky a môžete spoločne so svojimi zákazníkmi realizovať ďalšie smelé plány.

Uľahčite ochranu toho, na čom záleží

Ak je portfólio vašich zákazníkov zložené prevažne zo stredných alebo menších firiem, ak je hlavnou požiadavkou na softvér pre správu videa jednoduché a intuitívne používanie a ak je škálovateľnosť a bezstarostná prevádzka dnes aj v budúcnosti prioritou vašich zákazníkov, je end-to-end riešenie od Axis Communications tou správnou voľbou. Ponúka bezkonkurenčnú jednoduchosť nastavenia a správy, 100% kompatibilitu s produktmi Axis, možnosť pridať do riešenia systém pre kontrolu prístupov a sieťové audio, spoľahlivé zabezpečenie proti kybernetickej kriminalite v každej fáze dátovej cesty, doživotná aktualizácia a v neposlednom rade istotu, že poskytujete svojim zákazníkom tie najmodernejšie technológie na trhu.

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.