Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Navigácia v hodnotení bezpečnostných kamier pre vonkajšie monitorovanie

| Dahua Blog |

Publikované 11. apríla 2022
Hanwha
Hanwha Techwin predstavuje systém pre správu videa Wisenet WAVE 5.0
21. novembra 2022
Axis
Koľko stojí zabezpečovací systém?
21. júla 2023
Axis
Riadenie maloobchodných predajní s centralizovaným monitorovacím systémom
2. februára 2024
Hanwha
Nové využitie PoE (Power over Ethernet)
11. októbra 2021
Dahua
5 tipov, ako zabezpečiť, aby bezpečnostné kamery fungovali aj v zime
28. marca 2022
Dahua
Predchádzanie lesným požiarom pomocou digitálnej inteligencie
28. apríla 2023

Navigácia v hodnotení bezpečnostných kamier pre vonkajšie monitorovanie

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, zima pravdepodobne prináša množstvo nepriaznivých poveternostných podmienok, od mrazivých teplôt až po intenzívny dážď alebo sneh. Vydržia vonkajšie bezpečnostné kamery, ktoré ste nainštalovali, sezónu? Okrem toho, že viete, ako zabezpečiť, aby vaše bezpečnostné kamery fungovali v zime, je tiež dôležité pochopiť hodnotenie kamier vhodné pre váš skutočný vonkajší scenár.

Dahua má niekoľko jednoduchých tipov, na čo sa zamerať pri výbere vonkajších sledovacích zariadení:

Hodnotenie IP67

Pohľad na hodnotenie IP kamier je najjednoduchší spôsob, ako zistiť, či kamera zvládne vonkajšie prostredie. Kamera s krytím IP65, IP66, IP67 alebo IP68 znamená, že kamera ponúka plnú ochranu proti prachu a rôzne stupne odolnosti voči vode od prúdu vody (IP65) až po ponorenie do 1 m (IP68). Väčšina bezpečnostných kamier Dahua ponúka vonkajšie hodnotenie IP67.

Dokonca aj pri vonkajších hodnoteniach IP kamier môže použitie nesprávnych držiakov alebo montážnych techník spôsobiť, že vonkajší dizajn kamery sa stane neúčinným. Uistite sa, že sa používajú správne držiaky a že je nainštalovaná odkvapkávacia slučka, aby sa voda nedostala do vonkajšieho potrubia a komponentov. Toto by sa malo robiť pri akejkoľvek vonkajšej aplikácii, bez ohľadu na to, či je voda prvoradá alebo nie.

Hodnoty teploty

Aj keď môže byť kamera na video-dohľad určená pre vonkajšie prostredie z hľadiska vody a prachu, automaticky sa nekvalifikuje pre všetky aplikácie s vonkajšou teplotou. Skontrolujte teplotné hodnotenia spoločnosti Dahua na konkrétnych kamerách a dajte si záležať na zaznamenaní teplotného rozsahu každej kamery, aby ste sa uistili, že spĺňa špecifické potreby Vášho nasadenia. Zatiaľ čo mnohé z vonkajších kamier Dahua sú schopné pracovať pri teplotách až -22 ° F, pre extrémne chladné podnebie sa odporúča teplotné hodnotenie -40 ° F.

Je tiež dôležité poznamenať, že aj tie kamery navrhnuté na vonkajšie použitie budú zvyčajne musieť byť inštalované v kryte odolnom voči poveternostným vplyvom a môžu dokonca vyžadovať ohrievač na stabilizáciu teploty vo vnútri krytu v prípade extrémneho chladu.

Vykurovacie telesá

Pre obzvlášť chladné aplikácie je najlepšie hľadať kamery so vstavanými ohrievačmi. Táto funkcia umožňuje kamerám odolávať extrémnejším zimným teplotám. Je dôležité poznamenať, že bezpečnostné kamery so vstavaným ohrievačom budú vyžadovať dodatočné napájanie v porovnaní s kamerami bez ohrievača.

Pre scenáre s teplotami pod -40 môžete využiť kamery Dahua so vstavaným ohrievačom. Niektoré skvelé príklady sú:

Kontaktujte nás pre dostupnosť: +421 2 2102 5261 • obchod@canex.sk

2MP IR Vari-focal Bullet WizMind Network Camera (IPC-HFW5241E-ZHE)

Stieracie lišty

Vo vonkajšom prostredí, ktoré je sužované dažďom, snehom alebo hmlou a vyžadujú si vysokovýkonné PTZ, ktoré dokážu zachytiť vzdialené detaily, hľadajte vstavané lišty stieračov. Táto malá funkcia zaisťuje, že šošovka kamery je čistá od vody a iných nečistôt, takže video je použiteľné bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Tolerancia napätia

Konečná požiadavka sa môže zdať ako zvláštna, ale ochrana pred napätím je dôležitou, no často prehliadanou špecifikáciou vonkajších kamier. Mnohé kamery Dahua dokážu zvládnuť 25% zmenu napätia vstupujúceho do kamery, čo je dôležité pre vonkajšie nasadenie, pretože podmienky prostredia môžu ľahko ovplyvniť zdroj energie. Pre pokročilejšiu ochranu je možné nájsť špecifické kamery chránené pred bleskom s hodnotou ochrany proti prepätiu až 8 kV.

Výberom najlepšej kamery a držiakov pre vaše vonkajšie umiestnenie, ako aj využitím techník preventívnej inštalácie, môžete predísť budúcim problémom a ušetriť čas pre Vaše podnikanie.

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.