Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Lepšie monitorovanie životného prostredia pomocou IoT

| Canex Blog |

Publikované 21. marca 2017
Dahua
Čo vlastne znamená alebo neznamená plnenie požiadaviek ONVIF (a prečo je to vo video dohľade dôležité)
7. novembra 2022
Hanwha
Prežívanie v dobe Covidovej s riešeniami od Hanwha Techwin
26. júla 2021
Axis
Siete s nulovou dôveryhodnosťou a dôsledky pre video dohľad
21. marca 2022
Hanwha
Nové využitie PoE (Power over Ethernet)
11. októbra 2021
Hanwha
Spoločnosť Hanwha Techwin Europe uvádza nový Wisenet Viewer 1.2
14. novembra 2022
Axis
Sieťové interkomy: Udržiavanie pacientov v bezpečí
23. februára 2024

Lepšie monitorovanie životného prostredia pomocou IoT

Životné prostredie je jeden z najväčších problémov, ktorým momentálne mestá, ktoré monitorujú čistotu ovzdušia a recykláciu odpadu čelia. Našťastie internet vecí (Internet of Things – IoT) a ďalšie inteligentné technológie môžu zohrať svoju úlohu v tomto ohľade.

Singapore urobil veľa vo využívaní internetu vecí k zlepšeniu životného prostredia v meste. Senzory rozmiestnené v bytových komplexoch upozorňujú obyvateľov o ich spotrebe energie, produkcie odpadu a spotrebe vody (Singapure má snahu ísť smerom k nezávislosti od vody) a vláda môže tieto dáta využívať pre budúce konštrukčné a plánovacie účely.

Veľká Británia urobila tiež veľa v tomto smere. Jedným z príkladov je projekt BuggyAir iniciovaný Akadémiou Internet vecí (IOTA). Projekt je nasadení vo veľkých britských mestách a k náprave britskej kvality ovzdušia prispievajú senzory nainštalované na detských kočíkoch, ktoré merajú znečistenie, potenciálne škodlivým vzduchom, na úrovni konkrétnej ulice v reálnom čase. Vstavané GPS zaznamenáva presné umiestnenie každého dátového bodu a akcelerometer v kombinácii s GPS určuje, kedy je kočík v prítomnosti autobusu alebo auta. Dynamická mapa kvality ovzdušia je potom vytvorená automaticky nahraním anonymných dát o kvalite ovzdušia zo zariadení a je možné ju kombinovať s údajmi z iných senzorov umiestnených v detských kočíkoch po celom meste.

Rovnako prevencia pred prírodnými katastrofami, ako sú povodne a zosuvy pôdy, je dôležitou súčasťou pri rokovaniach miest, ktorým záleží na životnom prostredí. Jedna zo spoločností poskytujúcich IoT-Based Monitoring riešenie na prevenciu prírodných katastrof v oblasti životného prostredia je Geonerve technológie, založená na Taiwane.

Toto riešenie sa skladá z jednotlivých čidiel, vrátane zrážkomera, senzoru hladiny vody a povrchových senzorov. Dáta sú potom prenášané prostredníctvom prenosových protokolov, ako je Lora, k bráne, ktorá potom prenáša informácie prostredníctvom mobilných technológií, ako je 3G alebo 4G. Video monitorovací systém je medzitým využívaný na účely monitorovania.

Cieľom týchto riešení je zvýšiť bezpečnosť v mestskom prostredí. „Napríklad, ak zaznamenáme nárast hladiny vody, môžme uzavrieť oblasť pre návštevníkov alebo evakuovať miestnych obyvateľov,“ povedal Mike Chen, generálny manažér Geonerve Technology, dodal že ich riešenia sú rozmiestnené v rôznych mestách na Taiwane.

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov