Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Silové zložky: Robustnosť a funkčnosť v mimoriadne náročných podmienkach

| Canex Blog |

Publikované 23. apríla 2023
Axis
Ako používanie správneho nástroja umožní väčšiu efektivitu pri návrhu a inštalácii bezpečnostných riešení
26. mája 2023
Canex
Inteligentné zabezpečenie predajní: Nové technológie a nové možnosti
27. januára 2016
Axis
Ako riadiť meniace sa prostredie kybernetickej bezpečnosti pre kritickú infraštruktúru a priemyselné operácie
18. augusta 2023
Axis
Ako zachovať kybernetickú bezpečnosť na všetkých vašich zariadeniach
29. augusta 2022
Canex
AXIS Najzaujímavejšia integrácia roku 2015
14. apríla 2016
Dahua
Dahua WizMind PPE: Monitorujte správne nosenie osobných ochranných prostriedkov (OOP)
28. júla 2023

Silové zložky: Robustnosť a funkčnosť v mimoriadne náročných podmienkach

Základnou požiadavkou týchto riešení je ich robustnosť a funkčnosť v mimoriadne náročných podmienkach.

Nami realizované projekty boli zamerané na najmä na bezdrôtový prenos obrazu z viacerých kamier inštalovaných na vozidlách silových zložiek, ktoré plnili rôzne bezpečnostné úlohy.

Pre armádne vozidlá sú dodávané špeciálne kamerové riešenia, ktorých cieľom je zvýšenie bezpečnosti posádky. Vďaka bezdrôtovému prenosu obrazu z kamier na vzdialenosť väčšiu ako 600m, poskytujú operátorovi takéhoto vozidla možnosť jeho vzdialeného ovládania z bezpečnej vzdialenosti.

Vozidlám používanými policajnými zložkami pre usmernenie davu, pomáhajú kamery sprehľadniť situáciu v jeho okolí aj vďaka možnosti ich ovládania z kabíny vozidla. Sekundárne je obraz z kamier viacerých vozidiel prenášaný do centrály, čím zabezpečuje lepšie plánovanie stratégie riadiacim centrom.

Charakteristika systému

Modulárny kamerový systém pre armádne vozidlá sú postavené na technológii, ktorá zaručuje nízku latenciu obrazovej informácie potrebnú najmä pri prácach s manipulačnými prvkami vozidla a zároveň FullHD rozlíšenie 1920×1080. Na prenos video signálu sa využíva samostatná prenosová trasa ktorá neovplyvňuje rýchlosť prenosu riadiacich signálov pre ovládanie týchto vozidiel.

Operátor

Na strane operátora je prijímač a monitor zabudovaný do prenosnej konzoly. Operátor pomocou tlačidiel volí zobrazenie jednotlivých kamier alebo maticu (Quad view) so zvolených kamier. V prípade stacionárneho použitia alebo použitia vo vozidle, je možné pripojiť dodatočný monitor ľubovoľnej veľkostí pre pohodlnejšie zobrazenie kamier.

Vozidlo

Na vozidle sú štandardne namontované 4 kamery. Otočná a zadná kamera sú priamo na vozidle a ďalšie dve sú inštalované v ramene manipulátora. Systém má vstupy na ďalšie tri kamery, ktoré môžu byť nainštalované podľa potrieb zákazníka buď priamo na vozidle (napr. bočné pohľady) alebo na voliteľnom príslušenstve.

Výmena základných modulov

Podmienky pre ktoré sú odmínovacie systémy určené, predpokladajú možné poškodenia jednotlivých komponentov. Preto je systém navrhnutý modulárne. Samozrejmá je výmena poškodených kamier. Tiež je možná oddelená výmena komunikačného a prepínacieho modulu.

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov