Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex 5 tipov, ako zabezpečiť, aby bezpečnostné kamery fungovali aj v zime

| Dahua Blog |

Publikované 28. marca 2022
Axis
Používanie sledovacej technológie na zvýšenie prevádzkovej efektívnosti na letiskách
15. augusta 2022
Axis
Nepodceňujte šedú eminenciu kamerových systémov: Ako vybrať platformu pre videomonitorovanie?
12. júla 2021
Axis
Ako riadiť meniace sa prostredie kybernetickej bezpečnosti pre kritickú infraštruktúru a priemyselné operácie
18. augusta 2023
Axis
Sieťové interkomy: Udržiavanie pacientov v bezpečí
23. februára 2024
Canex
4 bezpečnostné problémy o ktorých ste nevedeli a ich riešenie
22. októbra 2018
Dahua
Ako si vybrať správne prenosové zariadenie
18. októbra 2021

5 tipov, ako zabezpečiť, aby bezpečnostné kamery fungovali aj v zime

Chladné počasie môže spôsobiť zmätok vo Vašom video monitorovacom systéme, ale uistiť sa, že vaše kamery prežijú zimu, je niekedy dodatočný nápad, ku ktorému dôjde iba vtedy, keď teploty pod bodom mrazu obmedzia ich výkon. Tu je praktický kontrolný zoznam, ktorý vám pomôže udržať vaše bezpečnostné riešenie v prevádzke počas najchladnejších mesiacov v roku.

Vyberte vysoké hodnotenie ochrany IP

Kamery v chladnom podnebí potrebujú kryt odolný voči poveternostným vplyvom aspoň IP66, aby vydržali drsné počasie, ako je sneh a dážď so snehom. Okrem toho by sa tieto kryty mali pravidelne kontrolovať, aby ste sa uistili, že tesnenia sú stále tesné. Vlhkosť môže spôsobiť nahromadenie kondenzátu vo vnútri kamery a zmeniť sa na námrazu. Z tohto dôvodu by ste mali byť opatrní aj pri premiestňovaní zariadenia z extrémne chladného do pomerne teplého prostredia. Ak je kondenzácia dostatočne zlá, môže spôsobiť skrat vnútorných komponentov.

Hľadajte kamery odolné voči teplote

Niekedy stačí dvojitá kontrola teplotného hodnotenia pri špecifikácii kamery, aby sa systém video sledovania udržal v prevádzke v chladnom prostredí. Je potrebné pochopiť dve hlavné špecifikácie: skladovaciu teplotu a prevádzkovú teplotu.

Skladovacia teplota je teplota, pri ktorej možno zariadenie bezpečne skladovať, keď je vypnuté. Prevádzková teplota je teplota vzduchu prostredia, keď je zariadenie zapnuté. Ak bola kamera skladovaná pri teplote nižšej ako je odporúčaná prevádzková teplota, mali by ste ju nechať zohriať v teplom prostredí s vypnutým napájaním, kým nedosiahne prevádzkovú teplotu.

Aby ste si boli istí, že špecifikujete správnu teplotnú kameru, naše technické listy uvádzajú minimálnu a maximálnu prevádzkovú teplotu, ako aj rozsah skladovacích teplôt. Vykonávame rozsiahle testy, aby sme sa uistili, že naše zariadenia spĺňajú tieto klimatické podmienky.

Pamätajte na ďalšie komponenty

Bezpečnostné kamery nie sú Vašou jedinou starosťou! Nízke teploty môžu ovplyvniť inú elektroniku. Vietor a sneh môžu v exteriéri rýchlo znehodnotiť nesprávne špecifikovaný kábel a nechránené konektory.

Komponenty pre video dohľad, ako sú NVR s pevnými diskami a LCD monitory, budú zvyčajne v prostrediach s regulovanou teplotou, takže sa nemusíte obávať. Existuje však riziko, ak boli tieto zariadenia uložené cez noc vo vozidle vonku pri počasí pod bodom mrazu a potom okamžite nainštalované a zapnuté. Pevné disky môžu zlyhať alebo sa poškodiť, pretože ich mazivá zhustnú. LCD obrazovky obsahujú tekutinu, ktorá môže zamrznúť a poškodiť pixely.

Skontrolujte bezpečnostné komponenty vo vonkajších priestoroch pred poklesom sezónnej teploty.

Vyskúšajte bezpečnostné kamery Dahua

Bezpečnostné kamery Dahua prešli prísnymi testami, aby splnili veľmi prísne normy, ktoré vo väčšine prípadov prekračujú bežnú priemyselnú prax a špecifikácie technického listu. Účelom je poskytnúť dostatočné marže, aby sa zaistilo, že produkt bude poskytovať maximálnu spoľahlivosť očakávanú od produktov Dahua pri výkone v teréne.

Jedným skvelým príkladom kamery Dahua, ktorá je vhodná do extrémnych poveternostných podmienok, je naša ultra-rýchla (dome) kupolová kamera Dahua SD65F230F-HNI (kontaktujte nás pre dostupnosť – +421 2 2102 5261 / obchod@canex.sk). Ponúka výkonné optické priblíženie a presné funkcie pančovania/nakláňania/približovania, čo umožňuje kamere zachytiť každý uhol scény. Je vybavená technológiou Starlight, ktorá jej umožňuje zachytávať čisté snímky aj pri slabom osvetlení. A čo viac, jej prevádzková teplota sa pohybuje od -40 °C do +70 °C (s vlhkosťou 95%) a ponúka stupeň ochrany IP67, vďaka čomu je vhodná pre rôzne scenáre použitia.

2MP 30x Starlight PTZ Network Camera (SD65F230F-HNI)

Pre aplikácie, ktoré vyžadujú video vo vysokom rozlíšení s pokročilou analýzou alebo špičkovým nočným obrazom, si môžete vybrať kamery Dahua s technológiou Full-color. Nedávno vydaný Full-color 2.0 ponúka jasný farebný obraz aj v prostredí so slabým osvetlením. Je vybavený kamerami s duálnym objektívom, vari-fokálnym objektívom, rozlíšením 4K a funkciami AI.

Teplotná odolnosť je kritickým aspektom každého bezpečnostného riešenia a pri výbere kamery by ste ju mali starostlivo zvážiť. Či už je dážď, ľad, sneh alebo teplo, vonkajšia monitorovacia kamera je vystavená extrémnym poveternostným podmienkam, ktoré môžu spôsobiť zlyhanie alebo zamrznutie komponentov. Preto je mimoriadne dôležité vybrať si správnu kameru pre váš dohľad na základe povahy scény.

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov