Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Dahua TechMonth (WizMind): 4 fakty o technológii monitorovania objektov

| Dahua Blog |

Publikované 27. decembra 2021
Axis
Aké faktory by ste mali zvážiť pre optimálny výkon analýzy videa?
4. októbra 2021
Dahua
Dahua Full-Color: Jasný a živý farebný obraz aj po priblížení
10. februára 2023
Dahua
IPC WizMind S prináša vylepšenú čistotu obrazu a obohatené funkcie AI
31. marca 2023
Axis
Analýzy detekcie dymu v kamerách s ochranou proti výbuchu: Bezpečnosť tam, kde je to najviac potrebné
1. augusta 2022
Axis
Prečo je integrovaný prístup k inteligentným technológiám rozhodujúci pre komerčné budovy
30. júna 2023
Dahua
Dahua TechMonth (WizMind): 3 monitorovacie funkcie termovízneho zobrazovania, ktoré potrebujete vedieť
10. januára 2022

Dahua TechMonth (WizMind): 4 fakty o technológii monitorovania objektov

Zabudnuté batohy, zle umiestnené krabice, chýbajúce nákupné tašky. Všetci sme zažili aspoň jednu z týchto nešťastných udalostí, väčšinou počas cestovania. Pri veľkom dave ľudí, umocnenom stresom a vyčerpaním cestovateľov, nie sú v mnohých dopravných uzloch zabudnuté veci ničím výnimočným.

Dahua Technology, popredný svetový poskytovateľ inteligentných riešení a služieb internetu vecí zameraných na video, má ten správny nástroj na riešenie tohto bežného problému. Predstavujeme Dahua WizMind Object Monitoring.

Aby ste lepšie pochopili hodnotu, ktorú to môže priniesť do vašej monitorovacej operácie, tu sú 4 fakty, ktoré potrebujete vedieť o technológii Object Monitoring:

Dokáže rozpoznať najmenej 6 typov objektov

Produkty Dahua, ako je séria WizMind 5, využívajú algoritmy hlbokého učenia a dokážu presne rozpoznať 6 typov predmetov: tašku na batožinu, batoh, krabicu, nákupnú tašku, bicykel a motorku. Umožňuje až 4 pravidlá oblasti na scénu a dokáže rozpoznať až 100 objektov za sekundu s presnosťou až 95%. Okrem toho Object Monitoring podporuje aj prispôsobenie na základe požiadaviek zákazníka (napr. peňaženka, mobilný telefón, ochranný klobúk atď.).

Dokáže odhaliť opustené/chýbajúce predmety

Monitorovanie objektov tiež umožňuje prepojenie alarmov na odosielanie výstrah personálu a bezpečnostnému personálu. Povedzme, že cestujúci počas dopravnej špičky náhodou zabudol jednu z tašiek s batožinou v čakárni na železničnej stanici. Kamera WizMind 5 Series monitorujúca scénu ju dokáže včas rozpoznať a poslať upozornenie personálu. Po prevzatí položky potom personál vydá zvukové oznámenie, aby informoval cestujúceho, aby si ju uplatnil. Také jednoduché a ľahké.

Podobne, ak bol objekt v oblasti pravidiel odstránený, spustí sa alarm a budú odoslané upozornenia do riadiaceho centra, čo umožní bezpečnostnému personálu včas konať, aby sa zabránilo akejkoľvek možnej krádeži.

Je ideálny pre oblasti, ktoré musia byť voľné a bez prekážok 24/7

Ak bol v oblasti pravidiel detekovaný objekt a prekročil prednastavený časový limit, do riadiaceho centra sa odošle alarm, vďaka čomu je toto riešenie ideálne pre oblasti, ktoré musia byť voľné a bez prekážok 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Napríklad požiarne východy by mali byť neustále prístupné. Pomocou Object Monitoring môžu používatelia nakresliť oblasť detekcie na monitorovanej scéne požiarneho východu. Keď sú v oblasti dlhodobo detegované predmety ako bicykle alebo krabice, spustí sa alarm, ktorý upozorní bezpečnostný personál, aby ho odstránil a vyčistil scénu. Táto inteligentná funkcia môže výrazne pomôcť predchádzať nehodám a zabezpečiť voľnú evakuačnú cestu v prípade požiaru.

Dokáže odfiltrovať falošné poplachy

Falošné poplachy spôsobené irelevantnými predmetmi, ako sú listy, domáce zvieratá a jasné svetlá, môžu nepriaznivo ovplyvniť akúkoľvek monitorovaciu operáciu. Pri použití Object Monitoring sú tieto objekty efektívne odfiltrované, čím sa znižuje počet falošných poplachov a používatelia sa môžu sústrediť na skutočné ciele v monitorovanej scéne.

Dahua WizMind Object Monitoring dokáže odfiltrovať irelevantné objekty/ciele

Kľúčové poznatky

Detekcia konkrétnych objektov v monitorovanej scéne môže ľuďom nielen pomôcť získať stratené alebo zabudnuté veci, ale môže tiež pomôcť zaistiť bezpečnosť v danej oblasti. Ľahko dostupné nástroje ako produkty Dahua WizMind vybavené technológiou Object Monitoring dokážu efektívne vyriešiť bežné problémy súvisiace s opustenými alebo chýbajúcimi položkami v rôznych aplikačných scenároch, ako sú železničné stanice a požiarne východy.

Ak chcete vidieť Monitorovanie objektov v akcii, pozrite si toto video:

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.