Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Audio riešenia pre inteligentnejšie a bezpečnejšie mesto

| Axis Blog |

Publikované 13. februára 2020
Axis
Sila vedomostí v bezpečnostnom priemysle
3. februára 2023
Hanwha
Hanwha Vision uvádza na trh vysokorýchlostnú kameru poháňanú AI s rozpoznávaním typu vozidla, značky, modelu a farby
7. júla 2023
Hanwha
5 najlepších trendov video dohľadu na rok 2022
14. marca 2022
Axis
Nová vysokorýchlostná PTZ kamera Axis: 31x optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi
5. júla 2021
Hanwha
Hanwha Techwin predstavuje systém pre správu videa Wisenet WAVE 5.0
21. novembra 2022
Dahua
Kybernetická bezpečnosť: Ako zabezpečiť sieťový bezpečnostný systém
16. mája 2022

Audio riešenia pre inteligentnejšie a bezpečnejšie mesto

Audio riešenia môžu byť používané ako cenný doplnok, prípadne ako alternatíva k CCTV kamerám alebo iným IoT senzorom a zariadeniam v mestách.

V diskusiách o inteligentných mestách – existujú rôzne typy vstupov na efektívnejšie spravovanie zdrojov mesta – preto je niekedy možné prehliadať úlohu audio systémov. V skutočnosti môže byť zvuk používaný ako cenný doplnok a dokonca ako alternatíva k CCTV monitorovacím systémom alebo iným IoT senzorom a zariadeniam v mestách.

Výber moderného audio systému môže zabezpečiť, aby sa dôležitá komunikácia uskutočňovala v správnom čase, na správnom mieste a s potrebnou kvalitou zvuku, aby občania boli v bezpečí. Tu sú tri základné scenáre, keď moderné audio riešenia môžu prispieť k inteligentnejšiemu a bezpečnejšiemu mestu:

Detekcia zvuku

Mnoho bezpečnostných incidentov v meste predchádza alebo je vyvolaných nejakým hlukom, napríklad agresívnym správaním a zvýšenými hlasmi, výstreľmi alebo rozbitým sklom. Dnešné audio riešenia dokážu automaticky detegovať a rozpoznať preddefinované zvuky a odoslať výstrahy o možných udalostiach v čase ich výskytu.

Bezpečnostné kamery v kombinácii s funkciami detekcie zvuku môžu byť prínosom pre bezpečnostné systémy pokrývajúce verejné priestory. Kombinácia zvuku a videa môže byť účinným riešením na zistenie a overenie situácie a na umožnenie rýchlej a relevantnej akcie na minimalizáciu následkov.

Núdzové oznámenia

Každý rok je veľa miest vystavených mimoriadnym situáciám, ako sú prírodné katastrofy. V takýchto situáciách je dôležité informovať občanov čo najskôr a viesť ich, aby boli ľudia v bezpečí. S audio reproduktormi je možné rýchlo a efektívne osloviť ľudí vo vybraných zónach.

Zvukové oznamovacie systémy sú často inštalované na prípravu miest na núdzové situácie. V prípade, že sa niečo stane, je nevyhnutné mať spoľahlivý a funkčný systém. Pri správnom riešení sieťových reproduktorov je stav systému a kvalita zvuku pod úplnou a stálou kontrolou, čo zabezpečuje, že správy sa doručujú tak jasne, ako je v núdzovej situácii potrebné.

Predchádzanie trestnej činnosti

Mať dostatok zdrojov na udržanie mesta v bezpečí je spoločnou výzvou v mestách po celom svete. Mnoho miest pracuje so systémom video monitorovania, aby monitorovalo mesto a hospodárilo s prostriedkami na presadzovanie práva čo najefektívnejšie. Pomocou videa dokážeme odhaliť trestné činy, ako je prienik do budov alebo zakázaných priestorov, ale v mnohých prípadoch sa polícia alebo strážcovia nedostanú na miesto včas, aby sa zabránilo krádeži alebo vandalizmu.

Implementáciou audio riešenia do systému video monitorovania môže kamera votrelca automaticky upozorniť spustením preddefinovanej výstrayu alebo upozorniť bezpečnostný personál, aby prostredníctvom zvukového systému vydal živé upozornenie priamo votrelcovi. V mnohých prípadoch je tento typ varovania dostatočný, čo bráni potrebe ďalších bezpečnostných opatrení.

Bezpečnosť a ochrana občanov sa často zdôrazňuje ako jeden z najdôležitejších aspektov moderného mesta. Vzhľadom na to, že úrady stále viac hľadajú používanie pripojených technológií na zlepšenie svojich miest, predstavuje kombináciu rôznych senzorov a zariadení, ktoré ponúkajú maximálny potenciál, a zvuk môže hrať ústrednú úlohu.

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.