Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Dahua TechMonth (WizMind): 3 monitorovacie funkcie termovízneho zobrazovania, ktoré potrebujete vedieť

| Dahua Blog |

Publikované 10. januára 2022
Axis
Vplyv AI analytiky a kybernetickej bezpečnosti
23. mája 2022
Canex
Inteligentné zabezpečenie predajní: Nové technológie a nové možnosti
27. januára 2016
Axis
Prečo pri výbere toho správneho partnera záleží na profesionálnej certifikácii
26. januára 2024
Dahua
Predstavenie The Dahua WizMind Illegal Parking Detection
1. októbra 2022
Hanwha
Hanwha Techwin predstavuje systém pre správu videa Wisenet WAVE 5.0
21. novembra 2022
Axis
Používanie sieťového video dohľadu na monitorovanie a riadenie extrémneho počasia
4. apríla 2022

Dahua TechMonth (WizMind): 3 monitorovacie funkcie termovízneho zobrazovania, ktoré potrebujete vedieť

Počnúc chladenými infračervenými detektormi vyvinutými v 50. rokoch 20. storočia sa technológia tepelného zobrazovania vyvinula do viacúčelového nástroja, ktorý dnes všetci poznáme. Používa sa v mnohých odvetviach vrátane medicíny, priemyslu, obchodu a dokonca aj v satelitoch. Keď boli vynájdené nechladené infračervené detektory, tepelné zobrazovanie ďalej preniklo na všeobecný trh tým, že poskytovalo relatívne lacnejšie a ľahšie udržiavateľné termovízne produkty, ktoré boli neskôr zavedené do odvetvia bezpečnostného dohľadu.

Jednoduchá definícia termálneho zobrazovania by bola „proces premeny infračerveného žiarenia na viditeľné obrazy prostredníctvom termokamery“. Keďže infračervené žiarenie vyžarujú všetky objekty s teplotou nad absolútnou nulou (na základe zákona o žiarení čierneho telesa), termálne zobrazovanie umožňuje vidieť prostredie človeka a zmeny teploty s osvetlením alebo bez neho.

Vďaka svojim nahromadeným skúsenostiam s analýzou obrazu z kamier a algoritmami hlbokého učenia vyvinula Dahua Technology širokú škálu termovíznych zariadení (napríklad TPC 8 Series), ktoré dokážu efektívne monitorovať oblasť za všetkých svetelných podmienok. Aby ste o tom mali dostatočnú predstavu, tu sú 3 monitorovacie funkcie termovízie, ktoré potrebujete vedieť:

Dohľad na veľké vzdialenosti

Termálne kamery Dahua WizMind poháňané algoritmami hlbokého učenia dokážu presne rozpoznať ciele vozidla (až 20 km) a ľudí (až 8 km) s jasnými a jemnými detailmi bez toho, aby boli ovplyvnené faktormi prostredia, ako je hmla, opar, sneh atď. Monitorovacie termokamery ako TPC-PT8621C so 60x optickým zoomom sú ideálne pre rozsiahle monitorovacie operácie, ktoré si vyžadujú 24/7 dohľad.

Okrem toho je táto kamera vybavená aj funkciou prepojenia alarmu. Keď sa zistí narušenie, spustí sa poplach a do riadiaceho centra sa odošlú príslušné upozornenia, čo bezpečnostnému tímu umožní buď varovať narušiteľov pomocou sirény a zvukového odstrašenia, alebo vyslať bezpečnostný personál, aby situáciu včas vyriešil.

Termálna sieťová hybridná PTZ kamera (TPC-PT8621C)

Tu je krátke video, ktoré ukazuje, ako funguje dohľad na veľké vzdialenosti:

Detekcia lodí

Zlá viditeľnosť v noci na vodných plochách, ako sú moria a rieky, nie je nezvyčajná, čo sťažuje námorným orgánom získať jasné snímky plavidiel na hladine.

Termokamery Dahua WizMind, ako je model TPC-PT8621A, navrhnuté na monitorovanie 24 hodín denne, 7 dní v týždni, dokážu detekovať lode (veľkosti približne 10 m x 5 m) zo vzdialenosti až 3 km a prezentovať viaceré údaje vrátane rýchlosti, dĺžky, vzdialenosti a výšky. Je vybavený aj funkciou preniknutia do oblasti, ktorá umožňuje automaticky určiť, či loď nezákonne vstúpila do zakázanej oblasti.

Ďalšie termokamery Dahua WizMind navyše dokážu detegovať lode na hladine až do vzdialenosti 10 km, čím ponúkajú detekciu, identifikáciu a sledovanie lodí na veľké vzdialenosti aj za zlých svetelných podmienok.

Termálna sieťová hybridná otočná a naklápacia kamera (TPC-PT8621A)

Ak chcete vidieť Dahua WizMind detekciu lode v akcii, pozrite si toto termovízne video:

Detekcia požiaru

Tepelné zobrazovanie dokáže detegovať rozdiely v teplotných zmenách, čo umožňuje detegovať objekty s vyššou teplotou v porovnaní s priemernou teplotou v scéne. Vďaka tejto schopnosti dokážu termovízne kamery detegovať prítomnosť ohňa, pretože je bežne spájaný s oveľa vyššou teplotou ako v okolí.

Termokamery Dahua WizMind ponúkajú včasnú detekciu požiaru až do vzdialenosti 10 km. TPC-SD8421 je napríklad vybavený technológiou tepelného snímača VOx 400 (V) x 300 (V) s 45x optickým priblížením. Podporuje funkcie detekcie požiaru a prepojenia poplachových funkcií, poskytuje rýchlu odozvu v milisekundách a odosiela poplachové upozornenia do riadiaceho centra, aby umožnili bezpečnostným pracovníkom včas vykonať potrebné kroky.

Termálna sieťová hybridná rýchlostná dome kamera (TPC-SD8421)

Tu je krátky klip, ktorý demonštruje funkciu detekcie požiaru termokamier Dahua Wizmind:

Kľúčové poznatky

Technológia tepelného zobrazovania v priebehu rokov rozšírila svoje využitie a aplikácie. Vďaka neustálym inováciám v oblasti moderných technológií boli vyvinuté zariadenia ako termokamery Dahua WizMind, ktoré riešia rôzne požiadavky na monitorovanie rôznych aplikačných scenárov. Dohľad na veľké vzdialenosti, detekcia lodí a detekcia požiaru sú len niektoré z jeho cenných aplikácií v priemysle. Ako technológia napreduje a dopyt sa zvyšuje, pred nami je stále viac potenciálnych monitorovacích aplikácií tepelného zobrazovania.

Prečítajte si:

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.