Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Riešenie pre úseky diaľničných a rýchlostných ciest v Slovenskej republike

| Canex Projekty |

odovzdané

Projekt

Riešenie pre úseky diaľničných a rýchlostných ciest v Slovenskej republike

V rámci rozširovania diaľničných a rýchlostných ciest v Slovenskej republike, bol v roku 2021 otvorený obchvat hlavného mesta SR Bratislava a prislúchajúce rýchlostné cestné úseky. Celková dĺžka obchvatu a nadväzujúcich diaľničných úsekov a rýchlostných ciest je viac ako 42 km.

Po prvom roku prevádzky bolo zhotoviteľom a koncesionárom komunikované zadanie, ktorého cieľom bolo zvýšiť inteligenciu kamerového systému tak, aby bolo možné automaticky detegovať rôzne dopravné incidenty.

Klient

Diaľničné úseky SR

Kategória

HighwayCAMAN

Dátum

Február 2023

Informácie o projekte

V rámci realizovanej projektovej štúdie boli pomenované technické možnosti riešení. Následne boli testované AI riešenia od rôznych výrobcov tak, aby bola zabezpečená vysoká analytická presnosť výstupov a zároveň dodržaná ekonomická efektivita.

Počas testov sa najlepšie osvedčilo riešenie založené na robustnom riešení Video Management Software GENETEC Security Center s integrovaným AI Deep Learning modulom HighwayCAMAN, ktoré používa natrénované neurónové siete pre detekciu dopravných incidentov ako sú zastavenie/státie vozidla, otáčanie vozidla, protismer/cúvanie vozidla, osoba/zviera/cyklista na ceste, sneh/mokrá vozovka.

Pre správne vyhodnotenie dopravných incidentov bolo kľúčové, aby AIDL SW HighwayCAMAN dostal kvalitný obrazový vstup aj v zhoršených svetelných a poveternostných podmienkach. Ďalšou kľúčovou požiadavkou na kamery bolo, aby tieto disponovali možnosťou nastavenia viacerých samostatne konfigurovateľných obrazových streamov aj pre účely AIDL SW.

Z testovaných výrobcov najlepšie výstupy poskytli práve modely kamier Wisenet XNP-6400RW a Wisenet XNO-6080R od spol. Hanwha Vision, ktorých obraz bol stabilný vo vetre a disponoval výbornou svetelnou citlivosťou. Navyše kamery XNP-6400RW sú vybavené aj stieračom, ktorý je aktivovaný automaticky v prípade detegovania kvapiek dažďa na objektíve.

Výsledkom riešenia je, že na cestných úsekoch dosahujeme v prípade ideálneho počasia až 98,2% tnú úspešnosť detekcie dopravných incidentov. Pracovníci operátorského centra koncesionára dostávajú veľmi presné hlásenia, ktoré ďalej spracovávajú v zmysle nastavených postupov.

Doplňujúce informácie

  • Distribútor: CANEX, spol. s r.o.
  • Modely kamier: 26 ks Wisenet XNP-6400RW a 50 ks Wisenet XNO-6080R
  • Použitý VMS: GENETEC Security Center
  • Použitý AIDL SW: HighwayCAMAN

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov