Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Termálna kamera

| Security Podpora |

Publikované 3. apríla 2023

Termálna kamera

Detekuje žiarenie v infračervenom spektre mimo rozsah viditeľného svetla, a „blízkeho“ infračerveného(IR) žiarenia. Bežné viditeľné svetlo má vlnový rozsah 0,5-0,7µm. Toto žiarenie je schopné detegovať ľudské oko a „denná“ kamera. Na to aby sme boli schopní niečo snímať v tejto časti spektra potrebujeme zdroj žiarenia napr. slnko alebo iný zdroj svetla.

Blízke IR žiarenie, s vlnovou dĺžkou 0,7-1,5µm, je za možnosťami ľudského oka, ale väčšina senzorov v kamerách je schopná ho zachytiť a spracovať. Kamery kategórie Deň/Noc počas dňa používajú filter na odblokovanie IR zložky svetla, ktorá skresľuje farebné podanie kamery. Keď kamera prejde do nočného režimu, filter sa odsunie. Hoci ľudské oko nevidí žiadne svetlo kamera sníma v odrazy infračervenom spektre a zobrazuje ich. Najčastejšie čiernobielo. Snímanie v blízkom IR spektre potrebuje tiež zdroj svetla-žiarenia. Ten môže pochádzať z prirodzených zdrojov, pouličné osvetlenie alebo mesačný svit, alebo zo zdrojov IR žiarenia – IR reflektorov.

Termálne alebo tepelné žiarenie je emitované v spektre 3-1000µm. Tepelné žiarenie nepotrebuje externý zdroj žiarenia pretože je vlastné každému objektu s teplotou vyššou ako 0°K. To znamená že aj veľmi studené objekty napr. ľad, vyžarujú tepelné žiarenie. Čím je objekt teplejší, tým viac tepelného žiarenia emituje. Inými slovami, čím väčšie tepelné rozdiely sú v zachytenej scéne, tým jasnejší obraz termálna kamera poskytuje.

Termálna kamera obsahuje špeciálny senzor a špeciálnu optiku. Bežné sklo blokuje termálne žiarenie a použitie štandardných objektívov a krytov nie je možné. Najčastejším materiálom na výrobu objektívov a priezorov je germánium, ktoré je transparentné pre tepelné žiarenie. Rozlíšenie a spôsob zobrazovania termálnu kameru predurčuje skôr na inteligentnú detekciu skrytých „živých“ objektov než na štandardné snímanie. V spolupráci s kamerami pracujúcimi vo viditeľnom spektre sa otvárajú nové možnosti pri ochrane objektov.

Podrobnejšie informácie sú k dispozícii na adrese: www.axis.com/zipstream

Prečítajte si:

Kamerové Systémy

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov

Pracovná Pozícia

Špecialista Podpory Predaja

prosíme, aby ste svoj životopis (CV) zaslali prostredníctvom portálu Profesia.sk

alebo nás kontaktovali e-mailom na adrese: ekonom@canex.sk.