Pondelok – Piatok: 09:00 – 16:00

Canex Technológia Lightfinder

| Security Podpora |

Publikované 3. apríla 2023

Technológia Lightfinder

Je kombináciou odborných znalostí spoločnosti AXIS v spracovaní obrazu. Kamery s technológiou AXIS Lightfinder majú extrémnu svetelnú citlivosť. Takéto kamery môžu priniesť farebné obrázky v čo najmenšom osvetlení, ako 0,18 luxu alebo nižšej.

V porovnaní so všetkými analógovými alebo sieťovými kamerami, bude technológia Lightfinder poskytovať viac verné farby aj pri slabom osvetlení.

Lightfinder ponúka lepšie rozlíšenie a realistickejšie farby za zhoršených svetelných podmienok.

Kamery s funkciou Deň/Noc sú konštruované pre použitie v zlých svetelných podmienkach v interiéri aj exteriéri. Aj sieťové kamery, ako všetky kamery s touto funkciou, poskytujú farebný obraz len počas dňa. Keď sa množstvo svetla zníži pod určitú úroveň, kamera sa automaticky prepne do nočného režimu a začne využívať prirodzenú schopnosť snímacieho senzora zosnímať tzv. blízke infračervené žiarenie. Snímky sú však len čiernobiele(monochromatické) a dosiahnuť dobrú ostrosť obrazu a zároveň nízky šum v meniacich sa svetelných podmienkach je dosť veľká výzva pre výrobcov.

Lightfinder

Výsledkom výskumu a vývoja firmy Axis Communications je nová technológia Lightfinder. Je to produkt dôsledného výberu správnej kombinácie snímacieho senzora a objektívu, spolu so spracovaním obrazových údajov, ktoré táto kombinácia poskytuje. Spojenie snímacieho senzora, objektívu, obrazového procesora z vlastnej produkcie a dlhoročných skúseností so spracovavaním obrazu poskytlo sieťovým kamerám neobvykle výkonnú technológiu.

Spracovanie obrazu

Lightfinder technológia obsahuje nielen výnimočne citlivý CMOS snímač, ale základom je hlavne spracovanie obrazu osvedčené vo všetkých Axis kamerách. Tento softvér je zdokonalený v záujme dosiahnutia najvyššej možnej kvality obrazu. Vynikajúci výkon za nízkej hladiny osvetlenia je výsledkom vyladenia snímača, objektívu a softvéru na spracovania obrazu. V porovnaní s akoukoľvek analógovou kamerou technológia Lightfinder ponúka lepšie rozlíšenie a realistickejšie farby najmä za zhoršených svetelných podmienok.

Redukcia šumu

Redukcia šumu je omnoho lepšia ako u ktorejkoľvek analógovej kamery na trhu, a naviac, pretože kamery s Lightfinder technológiou majú progresívna skenovanie, dávajú kvalitnejší obraz potrebný hlavne pri video analýze obrazu.

Možnosti použitia

Pri nízkej úrovni osvetlenia sa kamery obyčajne dopĺňajú o infračervené reflektory obraz je však stále len čiernobiely. Existuje ale mnoho situácií, kedy je farba dôležitým faktorom pre úspešnú identifikáciu, táto informácia výrazne zvyšuje možnosť efektívne identifikovať ľudí, vozidlá a incidenty. Lightfinder poskytne farebný obraz aj pri minimálnom nasvietení aj veľkých priestorov ako sú napr. staveniská, rozvodné stanice, studne a úpravne vôd.

Vývoj technológie

Vývoj Lightfinder technológie neustále pokračuje a posúva citlivosť sieťových kamier na rovnakú úroveň ako pri SD kamerách ale s vyšším rozlíšením a nižším šumom. Touto technológiou budú už čoskoro vybavené Axis kamery s HD a FullHD rozlíšením. Veľmi zaujímavé videá nájdete na www.youtube.com ak vyhľadáte „Axis Q1602“

Podrobnejšie informácie sú k dispozícii na adrese: Lightfinder

Prečítajte si:

Kamerové Systémy

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov