EPS – Elektrická požiarna signalizácia

Odhadovaný čas čítania: 1 min

Elektrická požiarna signalizácia

Elektrická požiarna signalizácia (EPS) slúži k vyhodnoteniu a signalizácii poplachového signálu pri vzniku požiaru. Samotnú detekciu požiaru vykonávajú hlásiče rôzneho prevedenia.

Ústredňa EPS vyhodnocuje signály z týchto hlásičov a aktivuje poplachové výstupy pri požiari. Signalizácia požiaru môže byť lokálna ( siréna ) alebo sa poplachová správa prenáša cez automatický telefónny volač na určené telefónne čísla, prípadne cez komunikačné zariadenie na stredisko registrovania poplachov so stálou službou.

Jedná se o zariadenia a systémy, ktoré zabezpečujú pomocou automatických alebo manuálnych hlásičou včasnú signalizáciu požiaru. Tieto systémy realizujeme pre malé objekty až po rozsiahle areály. Hlásiče môžu byť samostatné, tj samostatne pracujúce a signalizujúce, alebo sú signály z hlásičou požiaru prijaté prostredníctvom ústredne EPS. Do našej ponuky spadajú systémy konvenčné, adresovateľné, analógové a logické, v drôtovej alebo bezdrôtovej verzii.

Vyššie uvedené navrhujeme, zrealizujeme a poskytneme aj pozáruční servis. Kontaktujte nás
Bol tento článok nápomocný?
Dislike 0

Z dôvodu mimoriadnych bezpečnostných opatrení, vyvolaných výskytom nového typu vírusového ochorenia, sme pristúpili k zrušeniu možnosti osobného prevzatia zakúpeného tovaru.
Všetky objednávky budú dodané výlučne kuriérskou službou.

X