Riešenia pre dopravu

Úvod » Riešenia » Riešenia pre dopravu

Naše riešenia pre

Dopravu

Evidenčné čísla vozidiel

Pre priemerného používateľa to nemusí byť úplne zrejmé, ale technológia rozpoznávania evidenčných čísel vozidiel je rozšírená viac než kedykoľvek predtým.

Rozlíšenie kamery

Úloha rozlíšenia sieťovej kamery je celkom zjavná. Čím vyššie je rozlíšenie, tým lepšie sú šance na jasné zachytenie znakov na poznávacej značke.

Algoritmy LPR

Konečným komponentom riešenia rozpoznávania poznávacích značiek je analytický softvér, ktorý sa používa na rozpoznávanie znakov.

Systém rozpoznávania Evidenčných čísel vozidiel

Pre priemerného používateľa automobilov to nemusí byť úplne zrejmé, ale technológia rozpoznávania evidenčných čísel vozidiel ( License plate recognition – LPR ) je momentálne rozšírená viac než kedykoľvek predtým. S technologickým rozvojom sa táto technológia stala ekonomickým a robustným riešením pre viaceré inštalácie, ako je kontrola prístupu a činnosť policajných zložiek.

Mnohí však stále nevedia, ako technológia LPR skutočne funguje. Bob Mesnik, prezident systémového integrátora Kintronics v nedávnom článku poukazuje na to, že kľúčové prvky, ktoré vstupujú do systému LPR, sú analytický softvér, ktorý premieňa obrázky na počítačové znaky a dobrú IP kameru. Analytický softvér na konverziu je podobný optickému softvéru na rozpoznávanie znakov (OCR).

Rozlíšenie kamery

Úloha rozlíšenia sieťovej kamery je celkom zjavná. Čím vyššie je rozlíšenie, tým lepšie sú šance na jasné zachytenie znakov na poznávacej značke.

Algoritmy LPR

Konečným komponentom riešenia rozpoznávania poznávacích značiek je analytický softvér, ktorý sa používa na rozpoznávanie znakov.

Systém LPR

Prvou súčasťou rozpoznávania poznávacej značky je samotná IP kamera. Je dôležité, aby sieťová kamera používaná na tento účel bola schopná zachytiť obraz s vynikajúcou kvalitou obrazu.

Rozpoznávanie EČV

V súčasnej dobe je možné použiť štandardné IP kamery v kombinácii so softvérom pre analýzu obrazu. To znižuje náklady a zlepšuje škálovateľnosť systému aj pre väčší počet aplikačných oblastí.
Skúsený tím, tvoriaciriešenia pre svojich partnerov.

  Close

  Systém rozpoznávania Evidenčných čísel vozidie pomáha polícii

  Ako z akčného filmu. S vodičmi, ktorí sa snažia ujsť pred policajtmi, ako keby sa roztrhlo vrece. K ďalšiemu prípadu došlo dnes pred pol piatou popoludní v Ružinove. Vodič dokonca na Ružinovskej prešiel do protismeru, no všetko zachytila kamera policajného auta.

  Naháňačka v Bratislave

  NAHÁŇAČKA ZA BIELEHO DŇA: TAKÉHOTO ****** STE EŠTE NEVIDELINijako inak sa nedá opísať to, čo predviedol tento "vodič" dnes za bieleho dňa v Bratislave. Za hustej premávky jazdil v protismere, narazil do auta, takmer sa čelne zrazil s policajtmi... viac v oficiálnej správe nižšie.Dnešného dňa (25.01.2019) v čase okolo 16:20 h policajti hliadky Obvodného oddelenia PZ Ružinov západ v rámci plnenia úloh na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky predpísaným spôsobom zastavovali na Kohútovej ulici v Bratislave vodiča motorového vozidla zn. Fiat Marea. Vodič však na výzvu policajtov nezastavil a s vozidlom začal unikať. Policajti po celý čas prenasledovania vozidla použitím výstražného zvukového a svetelného znamenia vyzývali vodiča k zastaveniu vozidla. Vodič aj napriek tomu, výzvy policajtov nerešpektoval a bezohľadnou jazdou ohrozoval život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. Na Trenčianskej ulici dokonca s vozidlom narazil do stojaceho vozidla zn. Honda Civic. Unikajúce vozidlo sa policajtom podarilo zastaviť v blízkosti železničného priecestia na Ivanskej ceste.Policajti následne pri vykonaní služobného zákroku voči vodičovi použili donucovacie prostriedky, a to hmaty, chvaty sebaobrany a putá, pri ktorých nedošlo k žiadnym zraneniam vodiča. Následnou lustráciou v policajných evidenciách bolo zistené, že vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia a takisto má uložený platný zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Vykonaná dychová skúška u vodiča požitie alkoholických nápojov nepreukázala.Následne bol muž eskortovaný na príslušné policajné oddelenie k vykonaniu ďalších potrebných úkonov. Muž je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Prípadom sa v súčasnosti aj naďalej zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II.

  Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Piatok 25. januára 2019

  Kontaktné informácie

  obchod@canex.sk
  + 421 2 2102 5260

  Adresa

  CANEX, spol. s r.o.
  Máchova 6, 821 06
  Bratislava

  Prevádzka

  Otváracie hodiny:
  Po – Pi: 09:00 – 17:00
  X